تاریخ انتشار: 96-05-22 10:05:56 یکشنبه
(713)

کدام اسکیت را انتخاب می کنید

یکی از دسته بندی های نام آشنا برای جنس فریم یک کفش اسکیت نوع آلومینیومی و نوع منیزیمی است. در این مقاله علمی قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم. به نظر شما کدام اسکیت بهتر است؟ اسکیت با فریم آلومینیومی یا اسکیت با فریم منیزیمی؟ تا انتهای این مطلب با مارکتستان همراه باشید.
رقابت بازاری بین برند های اسکیت اغلب بسیار شدید است که شما حتی نمی دانید کدام برند را برای خرید انتخاب کنید. خوشبختانه، تعدادی از معیارهای علمی را در این رابطه برای شما مطرح می کنیم. به شما بستگی دارد که کدام یک را انتخاب کنید : منیزیمی یا آلومینیومی؟
بازاراسکیت سرعتی، توسط تولیدکنندگان قدرتمند اسکیت آلومینیومی مورد بررسی قرار نگرفته است، و به همین دلیل، شوق ورزشکاران، به سوی ورزش اسکیت فیتنس به دلیل وجود اسکیت های منیزیمی، بیشتر شد. به نظر می رسد که این روند نشانه ای از پایان نداشته باشد. برندهای.Roce  و Rollerblade  از منیزیم بیشتری در پاشنه، بدنه و فریم کفش اسکیت استفاده می کنند. اما آیا واقعا اسکیت منیزیمی از اسکیت آلومینیومی بهتر است؟ 
اریک لگال، موسس و محقق شرکت فرانسوی EOskate ،در مورد تفاوت اقتصادی پاسخ می دهد؛ " هزینه تولید اسکیت منیزیمی از نوع آلومینیومی کمتر است، اما هزینه فراهم کردن مواد خام برای تولید اسکیت های منیزیمی گران تر است! "

مقایسه اقتصادی و تولیدی

• این حرکت، برای اسکیت منیزیمی یک امتیاز بزرگ محسوب می شود، چون که اسکیت منیزیمی نسبت به آلومینیومی 25% سرعت و تحرک بیشتری دارد.
• منیزیم خام 1.5 برابر گران تر از آلومینیوم است. در ژانویه 2008 قیمت منیزیم دو برابر قیمت آلومینیوم بود! در آن زمان هزینه تهیه 1 تن آلومینیوم خام $ 2000 دلار بود درحالی که هزینه تهیه 1 تن منیزیم خام $ 4000 دلار بود! این جمله می تواند جوابگوی بسیاری از سوالات شما باشد.
• طول عمر اسکیت منیزیمی 3 برابر بیشتر از اسکیت آلومینیومی است.
• در کارخانجات تولید کفش های اسکیت پردازش و انجام کار بر روی منیزیم راحت تر است، چراکه برش منیزیم راحت تر بوده و در چرخه های ماشینی کمتری شرکت می کند.
• نقطه ذوب منیزیم کمتر است و در مقایسه با آلومینیوم زودتر منجمد می شود، به همین دلیل تغییر و پردازش بر روی آن راحت تر انجام می شود.
• هزینه تولید کارخانه ای هر دو اسکیت تقریبا یکسان است. هزینه و انرژی مصرفی برای تولید اسکیت آلومینیومی کمی بیشتر است.
مقایسه فنی: آلومینیوم سنگین تر اما قوی تر است
• درباره عملکرد فنی اسکیت ها باید بدانید که چگالی  آلومینیوم 2.7 است، در حالی که چگالی  منیزیمی 1.74 است و در نتیجه اسکیت منیزیمی از نوع آلومینیومی سبک تر است!
•اسکیت آلومینومی سخت تر و سفت تر است، اگر چه انرژی ورزشکار کمتر هدر می رود، اما به دلیل سفتی و خشکی کفش، اسکیت سوار ممکن است احساس ناراحتی کند.
•اسکیت آلومینیومی در مقایسه با نوع دیگر شکننده تر نشان می دهد. در قسمت هایی مانند مفصل کفش، جایی که فشار زیادی از طرف پا بر آن وارد می شود، شکستنی بودن اسکیت آلومینیومی می تواند برای پا خطر ساز باشد.
•دراسکیت آلومینیومی، جهت چینش و سوار شدن قطعات کفش بر جهت نیروی عکس العمل زمین عمود است که این مورد می تواند برای سلامت پا و بینایی مضر باشد.

تکنولوژی کربن کامپوزیت

نکته - تکنولوژی کربن کامپوزیتی، تنوع بیشتری را در انتخاب قطعات و تجهیزات کفش اسکیت در اختیار شما قرار می دهد. نوع بافت اسکیت برای بدنه فلزی اسکیت، با توجه به میزان راندمان، راحتی پا ، و وزن ورزشکار به تولیدکنندگان کمک می کند تا قطعات و صفحات را بهتر بر روی یکدیگر قرار دهند و فشار های حاصل از نیروی عکس العمل را به خوبی در طول بدنه کفش پخش و دفع کنند.
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*