تاریخ انتشار: 94-07-25 01:07:41 شنبه
(25950)

در هنگام ورزش با الپتیکال این 7 اشتباه را نکنید !

شاید از اینکه به باشگاه ورزشی می روید و فعالیت های ایروبیک و قلبی-عروقی را با الپتیکال، تردمیل، دوچرخه ثابت و... انجام می دهید، احساس غرور کنید ( باید هم اینطور باشد ! ) ، اما نکاتی وجود دارد که باید به آن ها توجه جدی شود. در این جا به 7 اشتباه متداول می پردازیم که شما بر روی الپتیکال آنها را مرتکب می شوید و چگونگی رفع آنها را به شما یاد می دهیم تا بتوانید بیشترین کالری را بسوزانید، و چاشنی شادی و نشاط را به فعالیت های روزانه خود اضافه کنید.
 

1. مقاومت الپتیکال صفر است

خانم روبین یوروپ مربی Chelsea Piers نیویورک سیتی : « شاید احساس  آهویی را داشته باشید که یک مایل را در یک دقیقه طی می کند، اما بدون مقاومت، به نتیجه ای نخواهید رسید». این اطمینان را حاصل کنید که در هنگام گام برداشتن به جلو و عقب بر روی الپتیکال، مقاومت دستگاه نیز درگیر تمرین است. سپس، با سرعتی متوسط و معمولی به کارد خود ادامه دهید تا جایی که احساس کنید بدنتان از انرژی خالی شده است. خانم یوروپ:« نباید فکر کنید که حتی  دقیقه دیگر می توانید ورزش کنید و ناگهان از الپتیکال پیاده شوید!».
 

2. جهت حرکت را تغییر نمی دهید

گام برداشتن رو به عقب بر روی الپتیکال فقط احساس خستگی شما را از بین نمی برد، بلکه عملکرد ماهیچه های مهم پا را نیز تغییر می دهد. حرکت به جلو باعث بکارگیری و خستگی ماهیچه چهارسرران (جلوران) می شود، در حالی که گام برداشتن به عقب بر روی عضلات همسترینگ و سرینی (عقب ران) تمرکز می کند. برای ایجاد بیشترین بازده بر روی الپتیکال، به بدن خود حالت نشسته دهید، زانوهایتان زاویه 90 درجه بگیرد، سپس گام بردارید.
 

3. برنامه تمرین خود را ماه ها عوض نکرده اید

تمرینات باوقفه یکی از بهترین روش ها برای از بین بردن یکنواختی الپتیکال است و میزان سوزاندن کالری را بالا می برد. می توانید از برنامه تمرین های معتبر ما در سایر مقالات استفاده کنید. ساختار این نوع فعالیت با الپتیکال یکی از این دو راه است: مقاومت را ثابت نگه داریم و سرعت گام برداری متغیر باشد (1 دقیقه سریع، 4 دقیقه متوسط) یا سرعت یکنواخت باشد و مقاومت تغییر کند (1 دقیقه مقاومت بالا، 4 دقیقه متوسط).
 

4. الپتیکال شما صدای خرخر می دهد

اگر در حین ورزش، از دستگه صدای خرخر شنیدید، این بدین معنی است که شما با سرعت بسیار زیاد و بدون مقاومت کافی گام برمی دارید – یعنی بیشترین کالری ممکن را در زمان تمرین خود نمی سوزانید. حفظ کردن سرعت در یک مقاومت متوسط بر روی الپتیکال بدن شما را به استفاده از ماهیچه ها وارد می کند و ضربان قلب شما را بالا می برد.
 

5. با بالاتنه خود کار نمی کنید

بیشتر الپتیکال ها دارای دسته های ثابت و دسته های متحرک اند. دو روز در هفته دسته های متحرک را به تمرینات خود وارد کنید تا قسمت فوقانب بدن نیز فعالیتی داشته باشد، در سایر روزهای تمرین دسته های ثابت را بگیرید تا کار با الپتیکال خسته کننده نشود. وقتی که با دست و پای خود همزمان ورزش می کنید، از وقفه استفاده کنید – 1 دقیقه بر روی دستان خود تمرکز کرده، سپس 4 دقیقه گام برداشتن بر الپتیکال را جدی بگیرید. این روال را در طول فعالیت خود بارها تکرار کنید.
 

6. اطلاعات خود را به الپتیکال وارد نکرده اید

این اطمینان را حاصل کنید که قبل از شروع فعالیت اطلاعات خودتان را بر روی دستگاه وارد کرده اید. بیشتر الپتیکال ها برای یک شخص 68 کیلوگرمی (150 پوندی) برنامه ریزی شده اند – اما شخصی سازی اطلاعات به شما کمک می کند تا بر روی تغییرات کالری بدنتان تمرکز بیشتری داشته باشید. مثلا هدفتان این باشد؛ 100 کالری را در 10 دقیقه بسوزانید!
 

7. تا جایی ورزش می کنید که پایتان را احساس نمی کنید

یکی از بزرگترین و متداول ترین اشتباهات بر روی الپتیکال اعمال فشار بسیار زیاد بر روی پنجه پا است، اینکار باعث بی حس شدن پا و ترک زود هنگام تمرین می شود. به جای این کار، بر روی پاشنه پا تمرکز کنید؛ این کار به گروه های زیادی از ماهیچه ها اجازه می دهد تا سخت تر تلاش کنند و استقامت کافی را برای ادامه کار با الپتیکال پیدا کنند.
(1)
  • MHD 1394-12-13
    نماد الکترونیکی ندارید شما؟
    پاسخ مدیر: چرا صفحه اول پایین سمت راست
دیدگاه خود را بنویسید
*
*