تاریخ انتشار: 96-02-16 09:02:06 شنبه
(2627)

فرزند من از چه سنی می تواند اسکیت سواری کند؟


بسیاری از پدر و مادر ها فکر می کنند که اسکیت سواری جزو فعالیت هایی است که تنها افراد جوان و بزرگسال از پس آن بر می آیند. اما اسکیت سواری با هر فرم و فیزیک بدنی برای بالابردن سطح فیتنس، افزایش شادی و فعالیت اجتماعی کودکان 3 تا 6 ساله بسیار مناسب است.


آیا فرزند شما برای اسکیت سواری آماده است؟

اسکیت سواری از جمله فعالیت هایی است که به تعادل، قدرت و توانایی مواجهه با حوادث احتمالی نیاز دارد. بعضی از کودکان هنوز به این مهارت ها دست پیدا نکرده اند. هنگامی که تصمیم گرفتید به فرزند خود اسکیت سواری را آموزش دهید، از وجود موارد زیر در فیزیک فرزند خود اطمینان حاصل کنید:
    قدرت فیزیکی و توان بدنی
    متناسب بودن سطح فعالیت در سایر قسمت های بدن
•    توانایی ایجاد تعادل در سایر فعالیت های ورزشی مشابه
    وجود هماهنگی در اعضای بدن
    سطح هوش و توجه به آموزش های شما
بیشتر والدین از این موارد آگاهی نسبتا خوبی دارند و نوجوان و جوان خود را با اسکیت و اسکیت سواری آشنا می کنند. اما بعضی از والدین فرزند خود را از همان زمان کودکی با اسکیت سواری آشنا می کنند، طوری که این کودک در 4 تا 6 سالگی براحتی با کفش های اسکیت خود تناسب پیدا می کند. امروزه بسیاری از قهرمانان ورزش پرطرفدار اسکیت همان افرادی هستند که از کودکی عاشق یک جفت کفش اسکیت شده بودند!

شروع کار با دروس اسکیت سواری

اگر به دنبال سن مناسب شروع آموزش های خود هستید، سن مناسب برای شروع فعالیت های ورزشی، دوره قبل از ورود به مدرسه است، سنین 3 تا 4 سالگی بهترین دوره برای شروع است.
از آنجایی که هماهنگی و تمرکز یک کودک در زمان استاندارد یک کلاس 45 تا 60 دقیقه ای به کارآیی لازم را ندارد، بسیاری از مدارس و مراکز ورزشی آموزش اسکیت باید از جلسات 10 تا 15 دقیقه ای برای یاد دادن مفید اسکیت سواری به کودک شما استفاده کنند. از طرفی همین جلسات کوتاه نیز باید بسیار شاد و مفرح برگزار شود. 
بیشتر کودکان 6 تا 7 ساله (ابتدای ورود به مدارس) قطعا به یک توانایی و سن مناسب برای شروع اسکیت سواری رسیده اند. از همین جهت بهتر است این کودکان را در 2 جلسه کلاس مبتدی آموزش اسکیت سواری ثبت نام کنید. این کار به افزایش روحیه ورزشی و بالا رفتن اعتماد به نفس آنها کمک شایانی می کند. اگر کودکان خود را از سنین پایین با اسکیت سواری آشنا کنید، با بالارفتن سن و تجربه آنها، قدرت یادگیری، سلامت فیزیکی و سیستم قلب و عروق آنها بهبود پیدا می کند.

پیدا کردن یک جفت اسکیت مناسب برای کودکان شما

اگر قصد دارید اسکیت سواری را به یک فعالیت ورزشی معمول خانواده تبدیل کنید، قطعا کودک شما به یک جفت کفش اسکیت باکیفیت نیاز پیدا می کند. این کفش اسکیت باید دارای سطح بالایی از حمایت، دوام و کیفیت چرخ باشد. امروزه اسکیت های زیادی در بازار لوازم ورزشی وجود دارند که براحتی با پای کودکان تناسب پیدا می کنند، از جمله این کفش ها آنهایی هستند که سایز آنها قابل ارتقا است، در نتیجه کودک شما طی چند سال می تواند از یک کفش اسکیت باکیفیت بهره مند شود.
کفش های اسکیت از جمله محصولات پرطرفدار فروشگاه اینترنتی مارکتستان هستند، و در سایز ها و رنگ های مختلف به علاقه مندان اسکیت سواری عرضه می شوند. از طرفی اگر فرزند خود را در کلاس های آموزشی ثبت نام کردید، قبل از خرید کفش اسکیت با مربی آنها مشورت کنید. اما اگر آموزش کودک خود را به عهده گرفتید، برای مشاوره در امر خرید کفش اسکیت و آگاهی از سایر محصولات اسکیت سواری با مشاوران ورزشی مارکتستان تماس حاصل کنید. موفق باشید!
 
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*