تاریخ انتشار: 96-02-09 11:02:56 شنبه
(1125)

روش تعویض ترمز کفش اسکیت


یکی از بهترین راه ها برای افزایش عمر و بازدهی یک جفت کفش اسکیت تعویض به موقع سیستم ترمز کفش است. برای این کار بهتر است قبل از هر بار اسکیت سواری ترمز های کفش خود را بررسی کرده و از کارآیی مفید آن ها اطمینان حاصل کنید. اگر در جزو ترمز کننده  کفش اسکیت ، شاهد ترک یا آسیب قابل لمس بودید، باید آن را تعویض کنید. بعلاوه اگر در حین ایستادن یا ترمز کردن یا کاهش سرعت به مشکل برخوردید، ترمزها باید تعویض شوند. در بیشتر کفش های اسکیت ، ترمزها دارای یک خط استاندارد کیفیت هستند، در صورت تراشیده شدن ترمز و ناپدید شدن این خط ، ترمز اسکیت باید تعویض شود. 

تمامی انواع ترمزها به یک روش خاص تعویض نمی شوند، اما قطعا به یک پیچ گوشتی چهارسو نیاز پیدا خواهید کرد. در ادامه با دو روش متداول در تعویض ترمز کفش اسکیت آشنا می شوید:

روش اول :
 ترمز به صورت عمودی به کفش اسکیت متصل است
قدم اول :
ابتدا کفش اسکیت را در دست گرفته و آن را برعکس بگیرید، طوری که چرخ ها را واضح ببینید. در قسمت پایینی ترمز سوراخی مشاهده می کنید که جایگاه یک پیچ چهارسو است – البته در بیشتر موارد چهارسو استفاده می شود.
قدم دوم:
از پیچ گوشتی چهارسو خود استفاده کرده و پیچ را به آرامی باز کنید، مراقب باشید بر ترمز فشار زیادی وارد نکنید. سپس ترمز را به صورت عمودی خارج کرده و قطعه جدید را سر جای خود قرار دهید.
قدم سوم :
پیچ را داخل حفره قطعه ترمز جدید گذاشته و ترمز را بدقت سرجای خود محکم ببندید. 
وقتی پیچ را سر جای خود بستید، کار شما به اتمام رسیده است. تصاویر زیر مراحل تعویض ترمز را به خوبی شرح داده اند.
روش دوم :
ترمز به صورت افقی یا کشویی به کفش اسکیت متصل است.
قدم اول :
کفش اسکیت را برعکس در دست بگیرید، طوری که چرخ ها براحتی قابل مشاهده باشند. اگر در سطح پایینی ترمز هیچ حفره ای برای پیچ وجود نداشت، به احتمال بسیار زیاد پیچ به صورت افقی در بالای ترمز قرار گرفته است. 
قدم دوم :
از پیچ گوشتی چهارسو استفاده کرده و پیچ موجود بر روی ترمز را باز کنید. ترمز را به صورت افقی بیرون کشیده و قطعه ترمز جدید را به صورت دقیق سر جای خود بگذارید. 
قدم سوم :
قطعه ترمز جدید محکم دز جای درست خود نگه داشته و پیچ آن را به خوبی سفت کنید. 
بعد از این که پیچ سفت شد، کار شما به اتمام رسیده است، تصویر زیر نوعی ترمز افقی اسکیت به شمار می آید. 
 
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*