تاریخ انتشار: 96-02-09 11:02:38 شنبه
(656)

آناتومی یک کفش اسکیت

 

•    بوآ – Boa  :

سیستم تنگ کننده دهانه کفش اسکیت که مانند بند در کفش های معمولی ایفای نقش می کند. یک سیستم دریچه مانند است که با چرخاندن یک صفحه مدرج زبانه های کفش اسکیت به هم نزدیک می شوند. Boa  نام یک مار معروف آمریکایی است که با فشار آوردن و خفه کردن شکار خود را از پا در می آورد. 

•    ترمز یا بریک – Brake  :

یک اتصال لاستیکی در انتهای کفش اسکیت است، که البته تمامی انواع اسکیت ها دارای ترمز نیستند. در کفش های اسکیت سه نوع سیستم برای ترمز گیری وجود دارد؛ نوع معمولی، ترمز ABT  و ترمز گیری بدون وجود قطعه ترمز. ترمزهای معمولی که در بسیاری از کفش ها دیده می شود از پلاستیک فشرده و سخت درست شده است و اسکیت سوار با ایجاد زاویه بین کفش و زمین، فشار آوردن بر پا و ایجاد اصطکاک باعث توقف می شود. در سیستم ABT نیازی به بلند کردن چرخ ها از روی زمین نیست، چرخ ها بر روی زمین قرار دارند، اسکیت سوار با اعمال فشار بر کف اسکیت باعث فعال شدن یک دسته می شود که ترمز را بر زمین متصل می کند و باعث توقف می شود. نوع سوم ترمز بدون ترمز است، طوری که اسکیت سوار با ایجاد حرف T در پاها، یعنی یک کفش را بر دیگری عمود کردن باعث توقف می شود. 

•    قلاب یا گیره یا باکل – Buckle :

این قلاب پای اسکیت سوار را در کفش ایمن و محکم نگه می دارد، از طرفی با عقب راندن پا باعث بهبود عملکرد و سرعت اسکیت سوار می شود. 

•    قامه یا کاف – Cuff   :

این قسمت نقش یک حمایت کننده در کفش را ایفا کرده و به بالا بردن قدرت اسکیت سوار کمک می کند. اصولا قامه کفش های اسکیت سه نوع است؛ بلند، کوتاه و بدون قامه. قامه بلند حمایت زیادی از پای اسکیت سوار به عمل می آورد و این نوع اسکیت برای افراد مبتدی و تازه کار بسیار مناسب است. قامه کوتاه بیشتر در اسکیت های مخصوص مسابقه دیده می شود، چراکه آزادی تحرک قوزک پا بیشتر است و کنترل در بیشترین بازه حرکات بهتر صورت می گیرد – البته که اسکیت سواری با این نوع کفش به قدرت قوزک پای بیشتر نیازمند است. اسکیت های بدون قامه برای افراد حرفه ای طراحی شده اند، چراکه آزادی پا بسیار زیاد است و کنترل کردن کفش اسکیت کاری است که از دست افراد باتجربه بر می آید. این نوع کفش اسکیت در مسابقات سرعتی بسیار کارآمد است. 

•    فریم – Frame  :

اصولا از پلاستیک، آلومینیوم یا کربن ساخته شده است. نقش فریم انتقال انرژی و نیروی پاها به چرخ ها است.

•    آستر – Liner  :

سطح داخلی کفش اسکیت را پوشانده است و باعث ایجاد نرمی و راحتی می شود.

•    چرخ ها – Wheels :

واضح است که چرخ ها باعث حرکت کفش اسکیت می شوند، اما در انتخاب آن ها دقت کنید (داخل سالن در برابر محیط خارج سالن) .
 
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*