تاریخ انتشار: 94-07-25 01:07:22 شنبه
(9638)

5 دلیل منطقی برای استفاده از الپتیکال

امروزه تعدادی زیادی از قهرمانان ورزشی، ورزشکاران ماراتون، دوچرخه سواران و مشتاقان تناسب اندام از الپتیکال به عنوان یاری رساننده  شنا، دوچرخه سواری، دو و کاهش وزن استفاده می کنند. این یک حقیقت است که کار با الپتیکال از سایر دستگاه های ایروبیک جذاب تر، باصرفه تر و سخت تر است و ارائه دهنده یک تمرین کلی برای اعضای مختلف بدن است. این 5 دلیل است که من را به یکی از طرفداران جدی الپتیکال تبدیل کرده است:
 

1.اثر کمتر بر مفاصل همراه با بیشترین بازده ورزشی

الپتیکال توسط مخترعی طراحی شد که ایده حرکت با فیلمبرداری از دخترش در کنار ماشین را داد، سپس این نوع حرکت دویدن را توسط اختراع ماشینی که فشار کمتری بر مفاصل وارد می کرد، تکرار کرد. 
مطالعاتی که در دانشگاه Missouri انجام شد، مصرف اکسیژن، ترکیب لاکتیک اسید، ضربان قلب را بر روی الپتیکال در مقایسه با تردمیل اندازه گیری شد، و دانشمندان به این نتیجه رسیدند که ورزش با الپتیکال از هر نظر مشابه تردمیل است – اما الپتیکال اثرات منفی بسیار کمتری را بر روی مفاصل وارد می کند.
پیام ما به شما: در مقایسه با دویدن، با الپتیکال می توانید به بهترین اندام دلخواه خود برسید، و فشار کمتری بر زانوهای خود وارد کنید.
 

2.توانایی توانبخشی به ماهیچه چهارسر ران

تحقیق دیگری که فعالیت ماهیچه های چهارسر و همسترینگ را در دویدن در جاده، دویدن با تردمیل، دوچرخه ثابت و الپتیکال مورد مقایسه داد، نتایج جالبی به جای گذاشت. الپتیکال در مقایسه با سایرین، بسیار بهتر عمل کرد و بکارگیری چهارسر ران و هماهنگی چهارسر و همسترینگ در این دستگاه ورزشی نمره بالایی کسب کرد! مطالعتی هم که در دانشگاه Willamette صورت گرفت بیان می کند وقتی بر روی الپتیکال به عقب گام بر می دارید، درگیری همسترینگ در ورزش بسیار بیشتر از حالت گام برداری به جلو قابل لمس است.
پیام ما به شما: اگر پاهای ضعیفی دارید، یا دوست دارید همسترینگ و چهارسر ران را تقویت کنید، یک الپتیکال می تواند شما را به آرزویتان برساند.
 

3.هدف گذاری بر روی ماهیچه هایی که در اغلب دوندگان و دوچرخه سواران ضعیف است

همچنین مطالعاتی که الپتیکال را با راه رفت در جاده مقایسه کرد نشان می دهد که در هنگام کار با الپتیکال ماهیچه های بیستری مانند سرینی بالا (باسن) و ماهیچه خارجی و جنبی مفصل ران، فعالیت زیادتری را از خود نشان می دهند.
پیام ما به شما: اگر نیاز دارید تا ماهیچه های مفصل ران و باسن را قوی تر کنید -  که اینکار بسیار برای دوچرخه سواران و دوندگان توصیه می شود – می توانید بدون اینکه به همسترینگ خود فشار زیادی واردکنید، تمرینات خود را با الپتیکال آغاز کنید.
 

4.بکارگیری بالا تنه و ماهیچه های شکمی

در یک تمرین الپتیکال که شامل حرکت دادن دست، شانه، سینه، دو سر بازو و سه سر بازو است می توان بالاتنه را با تمرین قلبی-عروقی پایین تنه ترکیب کرد. بعلاوه، یک موقعیت قائم بر روی الپتیکال ماهیچه های بیشتری را در ناحیه شکم و سینه بکار می گیرد، و اگر در بعضی اوقات به دسته های این دستگاه ورزشی تکیه نکنید، می توانید تعادل بدنی خود را افزایش دهید.
پیام ما به شما:شما می توانیدکار کردن بر روی دوام ماهیچه های بالاتنه، دوام عضلات پایین تنه و فیتنس قلبی-عروقی و عضلات ناحیه شکم و سینه را با الپتیکال تجربه کنید.
 

5.الپتیکال فضای بسیار کمی را اشغال می کند

در مقایسه با تردمیل، حرکت دادن و جای دادن الپتیکال در خانه بسیار راحت تر است. امروزه الپتیکال هایی به نام Elliptigo وجود دارند که به آسانی تا می شوند و اندازه ای کوچکتر از دوچرخه پیدا می کنند، بنابراین براحتی در صندوق عقب ماشین شما جای می گیرند.
پیام ما به شما: اگر خانه کوچکی دارید یا فضایی ندارید تا دوچرخه ای را خرید و در آن جا دهید، الپتیکال گزینه مناسبی است.
 
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*