تاریخ انتشار: 94-07-25 00:07:21 شنبه
(5728)

مزایای دوچرخه ثابت برای سلامت شما

انجام متداول فعالیت های فیزیکی مانند ورزش با دوچرخه ثابت، کمک می کند تا وزنتان مدیریت شود، سیستم ایمنی بدنتان قوی تر شود، و احتمال ابتلا به بیماری های قلبی-عروقی کاسته شود. مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های آمریکا 150 دقیقه ورزش ایروبیک (تردمیل ، دوچرخه ثابت و ...) را در هفته با شدت متوسط برای بزرگسالان توصیه می کند. شما می توانید این توصیه را به کار گیرید و از مزایایی که برای سلامت شما فراهم می شود بهره لازم را ببرید، این فواید با استفاده از دوچرخه ثابت خود را بهتر نشان می دهد. کسانی که در امر تمرینات ایروبیک تازه کار هستند، براحتی می توانند شدت فعالیت خود را با استفاده از دوچرخه ثابت مدیریت کنند، و کسانی هم که تناسب اندام بهتری دارند قادر خواهند بود شدت تمرین را با این دستگاه ورزشی زیاد کنند تا به یک ورزش فیتنس مفید دست پیدا کنند.
 

یک دوچرخه ثابت فضای زیادی را در خانه شما اشغال نمی کند!

 

سوزاندن کالری

نیم ساعت پدال زدن بر روی دوچرخه ثابت به سوزاندن کالری روزانه شما کمک زیادی می کند. این بدین معنی است که شما زمان کمتر و راحت تری را برای مدیریت وزنتان طی خواهید کرد. اگر با سرعت و شدت متوسط دوچرخه ثابت به مدت 30 دقیقه پدال بزنید و 70 کیلوگرم وزن داشته باشید، 260 کالری خواهید سوزاند. اگر فعالیت شدیدتری هم داشته باشید، واضح است که کالری بیشتری هم می سوزانید؛ در نتیجه چربی بیشتری را آب می کنید.
 

دوچرخه ثابت دوست مفصل شماست!

بسیاری از فعالیت های ایروبیک، مانند دویدن یا ورزش های تیمی، می توانند برای مفاصل شما مضر باشند، زیرا همیشه پای نیروی عکس العمل در میان است. یک دوچرخه ثابت اجازه می دهد بدون اینکه استرسی بر مفاصل شما وارد شود، قلب شما به خوبی بکار گرفته شود و عمل پمپاژ خون را به بهترین شکل ممکن به پایان برساند ( درنتیجه براحتی یک ورزش قلبی-عروقی را انجام داده اید). کلینیک کلیولند آمریکا بیان می کند که یک دوچرخه مخصوصا برای کسی خوب است که بیش از 23 کیلوگرم وزن داشته باشد، زیرا این دستگاه اثرات منفی را از کمر، مفصل ران، زانوها و قوزک پا دور می کند. با استفاده از دوچرخه ثابت می توانید تا آنجا که ممکن است زیاده روی کنید، و از مصدومیت هیچ ترسی نداشته باشید!
 

فواید قلبی

انجام تمرین با دوچرخه ثابت به عنوان یک ورزش قلبی-عروقی تلقی می شود. انجام معمول این فعالیت کمک می کند تا فشار خون کاهش یابد، قند خون متعادل شود و از حملات قلبی پیشگیری گردد (به خصوص اگر از یک حمله قلبی جان سالم به در برده اید). طبق گفته ی کلینیک Mayo ، ورزش متداول با دوچرخه ثابت به قلب شما کمک می کند تا خون را بهتر به درون رگ ها پمپاژ کند. همچنین، میزان کلسترول های مفید را زیاد و در عین حال کلسترول های مضر را کاهش می دهد؛ در نتیجه احتمال مسدود شدن عروق قلبی تان کاهش خواهد یافت. اگر 30 دقیقه در روز ( پنج روز در هفته) با دوچرخه ثابت پدال بزنید، ممکن است که عمرتان نیز افزایش یابد.
 

استراتژی

اگر انجام 150 دقیقه در هفته برای شروع کارتان زیاد است، پله پله مراحل پدال زدن با دوچرخه ثابت را زیاد کنید. با اینکه دوچرخه ثابت یکی از بهترین فعالیت های قلبی-عروقی است، اما استفاده از الپتیکال نیز در کنار آن به درگیر کردن ماهیچه های بیشتر کمک می کند. دوچرخه ثابت و الپتیکال از ورزش های کم شدتی هستند که می توانند به سوزاند چربی و کالری روزانه بدنتان یاری برسانند و سلامت قلب شما را تضمین کنند.

(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*