تاریخ انتشار: 94-07-24 18:07:55 جمعه
(5948)

پدال معکوس دوچرخه ثابت مفیدتر است!

طبق مطالعاتی که توسط کنسول ورزش آمریکا (ACE) منتشر شد، پدال زدن معکوس دوچرخه ثابت می تواند از حالت معمول دوچرخه سواری مفیدتر باشد، زیرا روش عملکرد ماهیچه های پا تغییر می کند، درست مانند دوندگان دوی ماراتون که به روال تمرین خود وقفه های پر شدت اضافه می کنند.
 

شرح تحقیق 

این آزمایش 16 شرکت کننده داشت – هشت مرد وهشت زن – و محققان دو آزمایش را برای سنجش بهترین حرکت در هنگام تمرین با دوچرخه ثابت طراحی کردند.
در اولین آزمون، محققان بر آن شدند تا چگونگی تاثیر پدال معکوس دوچرخه ثابت را بر ضربان قلب و مصرف اکسیژن و سوزانده شدن کالری در مقایسه با پدال جلو دوچرخه، بررسی کنند.بعد از اینکه داوطلبان به تنظیمات دوچرخه عادت کردند،هر کدام از آن ها شش بازه 5 دقیقه ای را با شدت 85 درصد ماکسیمم ضربان قلب پدال زدند.
تیم تحقیقات ضربان قلب و مصرف اکسیژن را اندازه گیری و شرح می داد – اینکار زمانی انجام می شد که داوطلبان به جلو و عقب پدال می زدند (3 بازه برای پدال جلو، 3 بازه برای پدال معکوس دوچرخه ثابت)، سپس 2 دقیقه بین هر وقفه استراحت می کردند. 
آزمون دوم با طرح قبلی برنامه ریزی شده بود، اما هدف آن سنجش ماهیچه های بکار گرفته شده در جهت های جلو و معکوس دوچرخه بود.
شرکت کنندگان به دستگاه های الکترومیوگرافی متصل شده بودند، و دانشمندان فهمیدند که پدال معکوس دوچرخه ضربان قلب بالاتری را ایجاد می کند (به طور میانگین 8 ضربه بیشتر در هر دقیقه)، و مصرف اکسیژن و کالری نیز افزایش یافته بود.
دستگاه های الکترومیوگرافی نشان دادند که در هنگام پدال معکوس دوچرخه ثابت، ماهیجه های چهارسرران 17.5 درصد فعال تر از حالت رو به جلو می باشند. سایر عضلاتی که تحت آزمایش قرار گرفت – دوقلو، ران و باسن – هیچ تفاوتی را در فعالیت نشان ندادند.تمامی نتایج برای زنان و مردان یکسان بود.

(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*