تاریخ انتشار: 95-10-30 09:10:59 پنج شنبه
(2812)

ویژگی های استاندارد یک اسکیت خوب


اسکیت سواری از ورزش ها و فعالیت های هوازی است که در قرن بیستم ابداع شد و تابحال شهرت زیادی کسب کرده است. مشهورترین این ورزش ها ، هاکی (هاکی روی یخ، اسکیتر هاکی) اسکیت نمایشی، اسکیت اینلاین اگرسیو و فوتبال با اسکیت است. با وجود همه این ورزش های مهیج ، بسیاری از مردم اسکیت سواری را به عنوان یک سرگرمی و تفریح پاره وقت می دانند. بیشتر جوانان و نوجوانان کفش های اسکیت خود را به پا می کنند و با دوستان و آشنایان خود به پارک ها و مناطق تفریحی می روند و اوقات مفرح و شادی را با هم می گذرانند. وجود قوانین و نظم های متنوع در ورزش حرفه ای اسکیت سواری این مسئله را می طلبد که بعضی کفش های بخصوص اسکیت دارای خصوصیاتی باشند که در سایر مدل ها دیده نمی شود. 
گذشته از این ، همه ی کفش های اسکیت باید دارای حداقل ملاک هایی باشند که آن را یک جفت اسکیت خوب و استاندارد می نامند.
 

در ادامه با مشاوران مارکتستان همراه باشید تا شما را با معیارهای استاندارد یک کفش اسکیت آشنا کنیم:

۱. راحتی :

در کل هیچ فرقی ندارد که شما از چه نوع اسکیت برای چه  رشته ای از اسکیت سواری استفاده می کنید. در همه ورزش های با اسکیت مانند اسکیت نمایشی یا اسکیت سرعتی یا مسابقه ای و ... ، تنها زمانی می توانید عملکرد خوبی از خود نشان دهید که با پوشیدن کفش اسکیت احساس راحتی خوبی را تجربه کنید. کفشی که بیش از حد تنگ و سفت باشد ناراحت کننده است و برای ورزشکار عارضه های مفصلی بوجود می آورد. از طرف دیگر، کفشی که خیلی نرم و اجزای آن شل باشد، در هنگام فعالیت حمایت خوب و کاملی برای پا ایجاد نمی شود، در نتیجه فرد زودتر خسته می شود.
اجزای مختلف کفش اسکیت مانند آستر، کف کفش و محافظ روی کفش باید سطح خوبی از راحتی و نرمی را به کاربرارائه دهند، که این موضوع به احساس فرد بستگی دارد. 

۲. چرخ ها :

وقتی به دنبال یک جفت کفش اسکیت می گردید ، حتما و حتما این اطمینان را حاصل کنید که چرخ ها به صورت مستقیم به بخش تحتانی کفش متصل شده اند، یعنی میان چرخ ها و کف کفش یک بخش یا تکه پلاستیکی قرار نگرفته باشد. در مورد نوع و جنس چرخ ها باید بگوییم که چرخ ها متنوع سطوح عملکرد و بازده متفاوتی را ایجاد می کنند. مطابق با هدف اسکیت سواری شما ، چرخ هایی را انتخاب کنید که عملکرد و بازده شما را تسهیل کنند. با انتخاب درست می توانید بهترین نتایج ممکن را در اسکیت سواری تجربه کنید و از این ورزش مفرح لذت زیادی ببرید. برای اطااعات بیشتر سایر مقالات مارکتستان را مطالعه کنید.

۳. مقاومت اجزا و کیفیت چرخ ها:

مقاومت و سختی اجزای اسکیت در کنار وجود چرخ های با کیفیت (چرخ هایی که دارای یاتاقان مقاوم و مرغوب هستند) نقش بسبار مهمی در اسکیت سواری مطلوب و بادوام دارد. در هر شاخه از این رشته ورزشی – اسکیت تفریحی، مسابقه یا اسکیت فیتنس – باید به دنبال یک جفت کفش باشید که چرخ های آن ها حداقل یاتاقان یا محور میانی داشته باشد. این اطمینان را حاصل کنید که چرخ های اسکیت دارای محور مرغوب، اندازه، شکل استاندارد و سختی متناسبی هستند.

۴. تهویه :

کسی که در مسیر های طولانی به صورت مداوم اسکیت سواری می کند، همیشه این مشکل را تجربه کرده است؛ عرق پا و خیس شدن داخل اسکیت. این مشکلی است که ارزش اشاره کردن را دارد. کفش اسکیتی که به خوبی تهویه شده باشد، یعنی اجزای آن طوری طراحی شده باشند که هوا به خوبی در داخل کفش گردش کند، براحتی می تواند از خیس شدن داخل کفش ، داغی و پایین آوردن کیفیت اسکیت سواری پیشگیری کند. وجود تهویه مناسب، به خصوص در اسکیت سواری فیتنس بسیار ضروری است، چراکه در این شاخه اسکیت سواری پای ورزشکار به مدت طولانی و مداوم در داخل کفش باقی می ماند و تمرینلت بدون وقفه دنبال می شوند.
امروزه کفش های اسکیت زیاد و متنوعی در بازار وجود دارند که هر کدام برند خاص خود را دارند. طراحی اسکیت برای آقایان، خانم ها، کودکان و... متفاوت است. بر اساس سایز پا، بودجه، علاقه ورزشی شما و ... بهتر و عاقلانه تر می توانید لسکیت مورد نظر را انتخاب کنید. مواردی که در بالا ذکر شد نباید در هنگام خرید کفش اسکیت فراموش شود، این معیار ها حداقل ملاک های مورو نیاز برای طراحی و عملکرد استاندارد یک جفت کفش اسکیت است. 
 
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*