تاریخ انتشار: 95-10-16 09:10:04 پنج شنبه
(266)

تکینک های ساده ماساژ فردی گردن

 

ماساژ اول

چه در حالت نشسته و چه در حالت ایستاده ، دستان خود را بالا بیاورید و انگشتان دست را به صورت نرم و پیوسته در راستای ستون بین سر و شانه ها بکشید، طوری که گردن را از بالا به سمت پایین ماساژ بدهید. این تکنیک ماساژ را چندین بار تکرار کنید. به این نکته توجه کنید که ماساژ باید تنها در یک راستا ، از سر به سمت شانه ها بر روی گردن اعمال شود و این مسیر نباید در جهت عکس ماساژ داده شود. در این تکنیک بالاترین و پایین ترین نقطه گردن باید توسط انگشتان تحت فشار ملایمی قرار بگیرند، بنابراین در هنگام ماساژ یکی از شانه ها ، سر را کمی به سمت شانه دیگر متمایل کنید ، این کار را برای شانه دیگر نیز تکرار کنید.
 

ماساژ دوم

کف دستان خود را در میانه گردن – نه در پشت گردن - قرار دهید و به انگشتان خود اجازه دهید که بر کناره های ستون فقرات قرار گیرند – اطراف مهره های موجود در گردن . با سر انگشتان خود عضلات اطراف ستون فقرات را تحت فشار قرار دهید ، سپس عضلاتی که توسط کف دست و انگشتان پوشش داده شده اند را به سمت بالا ماساژ دهید . در این تکنیک کف هر کدام از دست ها باید بر یک طرف گردن قرار بگیرد و انگشتان دست ها نباید به یکدیگر متصل یا قلاب شوند. این تکنیک ماساژ را در راستای شانه ها نیز تکرار کنید .
 

ماساژ سوم

انگشتان هر دو دست خود را در پشت گردن قلاب کنید . سپس عضلات موجود در اطراف ستون فقرات را کشش داده و آن ها را بین کف دست ها و انگشتان خود بفشارید . این ماساژ را از میانه گردن به سمت پایین گردن اجرا کنید. این تکنیک را چندین بار تکرار کنید .
 
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*