تاریخ انتشار: 95-10-14 13:10:07 سه شنبه
(6985)

بهترین دوچرخه ثابت برای افراد دارای کمردرد


امروزه در کشور آمریکا، بیش از 31 میلیون نفر از انواع مختلف کمردرد رنج می برند. در این کشور کمردرد دومین دلیل مهم برای مراجعه بیماران به دکتر است. با اینکه بیشتر مردمی که به این بیماری مبتلا هستند دارای درد دیسکی یا ناراحتی بین مهره ای اند، سایر افراد از شرایط مزمن و سخت مانند تورم های مفصلی یا یک بیماری فاسد کننده رنج می برند. با وجود این شرایط، یک مسئله بسیار واضح است، کم تحرکی به رفع کمردرد کمک نمی کند. مطالعات اخیر نشان داده است که فعال بودن و انجام ورزش های معمول به خوبی می تواند از درد کمر بکاهد، یکی از بهترین ورزش های دوچرخه سواری است، پدال زدن با یک دوچرخه ثابت خانگی .
 

دوچرخه ثابت معمولی یا دوچرخه ثابت نشسته ؟

در مجموع، پدال زدن با هر نوع دوچرخه ثابت تاثیرات منفی بسیار کمی برای بدن ایجاد می کند، این بدین معنی است که در هنگام ورزش بر روی این دستگاه هوازی هیچ فشار منفی بر مفاصل یا ستون فقرات وارد نمی گردد. یک دوچرخه ثابت ایستاده یا معمولی مانند یک دوچرخه جاده ساده طراحی شده است. شما با حالت قائم بر روی یک زین می نشینید یا مانند یک دوچرخه سوار حرفه ای به سمت جلو خم می شوید و دستگیره ها را در دست می گیرید. بر روی یک دوچرخه ثابت ایستاده، با تغییر موقعیت بدن براحتی می توانید با عضلات ضعیف تر بدن بیشتر کار کنید. دوچرخه ثابت نشسته بدن کاربر را در یک حالت سرازیر قرار می دهد، و با توجه به اینکه تکیه گاه دستگاه حمایت خوبی را برای کمر فراهم می کند، ورزش با این نوع دوچرخه ثابت در مقایسه با نوع ایستاده راحت تر است – البته این مقایسه به طبیعت بدن شما نیز بستگی دارد ولی در بیشتر موارد دوچرخه ثابت نشسته سطح راحتی و حمایت بهتری را فراهم می کند.
 

دوچرخه ثابت معمولی

تنگی یا انقباض فقراتی یکی از عارضه های عادی برای مردان و زنان بالاتر از 50 سال است، طوری که ستون فقرات این افراد بر نخاع و اعصاب پیرامون آن فشار وارد می کند. درد ، بی حسی ، ضعف و گرفتگی عضلات در کمر از علامت های این عارضه هستند. یکی از درمان های غیر وابسته به جراحی ورزش است. ورم مفاصل و استخوان ها یک بیماری مفصلی است که در هنگام آسیب بافت های ضربه گیر بین استخوان ها بوجود می آید. از طرفی،‌ امروزه بسیاری از متخصصان فیتنس ورزش با دوچرخه ثابت معمولی را به بیشتر بیماران توصیه می کنند. دوچرخه ثابت ایستاده بهترین درمان برای کسانی است که با انقباش فقراتی و آماس و ورم مفاصل دست و پنجه نرم می کنند.


دوچرخه ثابت نشسته

بیماری هایی که با آسیب دیسک کمر بوجود می آیند از دردناک ترین شرایط برای یک فرد هستند. در این نوع بیماری دیسک های ستون فقرات یک فرد با افزایش سن یا حادثه، یا بلند کردن یک شیء سنگین حاصل می شود. دیسک ها مانند یک سری ضربه گیر برای استخوان های ستون فقرات ایفای نقش می کنند.  دیسک ها کمر را انعطاف پذیر نگه می دارند و از اعصاب حساس محافظت می کنند. درد حاد و شدیدی که در این شرایط ایجاد می شود، تحرک های کوچک فرد را سخت و محدود می کند و استخوان های کمر را ناپایدار تر از قبل نشان می دهد. یک دوچرخه ثابت نشسته بهترین نوع دوچرخه ثابت برای کسانی است که از درد های دیسکی و بین مهره ای رنج می برند، چراکه با وجود یک تکیه گاه نرم حمایت کامل و درستی را برای کمر فراهم می کنند.


انتخاب یک دوچرخه ثابت

در این شرایط بهترین نوع دوچرخه ثابت نوعی است که فرد احساس راحتی بیشتری بر روی آن داشته باشد. دانشگاه ورزشی-داروئی آمریکا بر اهمیت موقیت بدنی تاکید دارد. اگر درد کمر ناشی از تحرک و مشکلات تعادلی است، یک دوچرخه ثابت نشسته بهترین گزینه است، چراکه شما در یک سطح سرازیر نشسته یا نشیمنگاه را بالاتر می آورید تا موقعیت بدنی را تصحیح کنید و حمایت کاملی از پایین کمر فراهم کنید. در هر دو حالت فشار از روی کمر شما برداشته می شود. 
مشاوران ورزشی مارکتستان به خرید یک دوچرخه ثابت با یک زین قابل تنظیم که هم عرض مفاصل ران کاربر هستند، تاکید می کنند. بنابراین برای مطالعه دقیق تر و کامل تر در خرید یک دوچرخه ثابت " راهنمای خرید دوچرخه ثابت خانگی " را مطالعه فرمایید. موفق باشید!
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*