تاریخ انتشار: 95-09-15 10:09:03 دوشنبه
(579)

3 دلیل برای اینکه زمستان امسال بر روی تردمیل ورزش کنید


شاید شما از آن دسته افرادی هستید که با دیدن برف یا باران در فصل زمستان ورزش را کنار می گذارند و به خواب زمستانی می روند! افرد دیگری نیز وجود دارند که با وجود این شرایط آب و هوایی نامساعد ورزش را ترک نمی کنند و در هوای سرد خارج از خانه به دویدن یا راه رفتن مشغول می شوند! البته اگر لباس کافی گرم و تحمل سرمای محیط های باز را دارید، می توانید در روز های زمستانی در خارج از خانه ورزش کنید، اما بعضی اوقات بهتر است در خانه بمانید و بر روی تردمیل ورزش کنید.

 

3 دلیل برای اینکه زمستان امسال بر روی تردمیل ورزش کنید

وقتی در مورد تردمیل صحبت می کنیم، دوندگان به دو دسته تقسیم می شوند؛ دوستداران تردمیل و کسانی که تردمیل را خسته کننده می دانند. از نظر کسانی که از ورزش کردن با تردمیل لذت می برند، تردمیل یک وسیله تطبیق پذیر برای انواع محیط ها و یک دستگاه هوازی ریتم پذیر است؛ تردمیل وسیله ای است که می تواند روال زندگی خانوادگی شما را راحت تر کند، به خصوص اگر دارای فرزند خردسال هستید.
از طرف دیگر، کسانی که تردمیل را خسته کننده می دانند، قیمت آن را نیز به صرفه نمی بینند و اصلا علاقه ای به صرف هزینه های بیشتر ندارند.
1-هوای خارج از خانه سرد است
اولین دلیل واضح ترین دلیل است: بیشتر اوقات در فصل زمستان هوای خارج از خانه بسیار سرد است. می توانید با خرید لوازم و البسه مخصوص دویدن در محیط های سرد، ورزش کردن در محیط های باز را امکان پذیر کنید، اما در بیشتر اوقات قیمت این نوع لوازم ورزشی حتی می تواند از قیمت بعضی از تردمیل ها نیز بالاتر باشد.
طبق تحقیقات اداره ملی اقیانوسی و جوی (NOAA) هنگامی که سرمای باد کمتر از 15- درجه فارنهایت شود، اثرات سرمازدگی در کمتر از 30 دقیقه بر روی پوست بروز پیدا می کند.
بنابراین حتی اگر در دویدن در فصل زمستان و در روز های سرد تجربه زیادی دارد، بهتر است هنگامی که دمای هوا به زیر صفر می رود، دویدن و راه رفتن را فقط با تردمیل تجربه کنید.
2- برف و یخ جاده ها را به پیست اسکیت روی یخ تبدیل می کند
Carrie Tollefson یکی از شرکت کنندگان مطرح مسابقات دوی 1500 متر المپیک 2004 ، پس از زمین خوردن در حین تمرین کردن در جاده های برفی و یخ زده پایان ورزش خود را رقم زد، چراکه بیشتر عضلات کناره شکم، کمر و عضلات میانی بدن او پاره شده بود.
معمولا، برف مشکل اصلی برای ورزش در خارج از خانه نیست، ترکیب برف با جاده های نامناسب و غیر استاندارد و عدم وجود مسیر های مخصوص دویدن یک مشکل جدی به شمار می آید. بنابراین اگر در مورد کیفیت ساخت مسیر های دویدن خود شک دارید بهتر است داخل خانه بمانید و از تردمیل استفاده کنید، چون تردمیل نوع دویدن شما را سریع تر نیز خواهد کرد.
3- به ارزش تمرینات مهم پی می برید
در آخر، اگر یک برنامه تمرین مهم و بخصوص دارید، یا قصد دارید به یک سرعت معین برای شرکت در مسابقات حرفه ای دست پیدا کنید، شک نکنید که باید این کار را بر روی تردمیل انجام دهید، چراکه سرما و لغزندگی مسیر های دویدن می تواند به شما آسیب برساند و کیفیت تمرینات هوازی شما را پایین کاهش دهد.
طبق مطالعات موسسه Naval Medical آمریکا، مصرف اکسیژن در شرایط آب و هوایی سرد بالا می رود (بدین معنی که تمرینات شما بازده کمتری دارد، و شما زودتر خسته می شوید). این نتیجه می تواند به این خاطر باشد که عضلات در هوای سرد از نظر مکانیکی بازده کمتری دارند. ممکن است با پوشیدن لباس های گرم عضلات خود را گرم نگه دارید اما لباس های ضخیم می توانند به کیفیت و بازده ورزش شما آسیب برسانند.
بنابراین در چه مواقعی باید به جای دویدن در خارج از خانه بر روی تردمیل بدویم؟
جواب این سوال بستگی به نوع تمرینات شما، شرایط آب و هوایی، و سطح تجربه شما در برخورد با زمستان.
اگر هوا بسیار سرد بود، در خانه بمانید، بر روی تردمیل تمرین کنید تا حداقل بفهمید در حال انجام چه کاری هستید!؟!
اگر جاده ها برای عبور اتومبیل ها مناسب نبودند، حتما برای دویدن نیز مناسب نیستند، بنابراین باید در خانه بمانید و بر روی تردمیل تمرینات هوازی مناسبی را تجربه کنید.
اگر یکی از ورزشکاران رشته های حرفه ای دو هستید، عقل، ایمنی و نوع تمرینات حکم می کند که تردمیل را به محیط خارج از خانه ترجیح دهید.
 
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*