تاریخ انتشار: 95-06-03 10:06:41 چهارشنبه
(17673)

برنامه تمرین دوچرخه ثابت برای لاغری شکم و پهلو

وقتی صحبت از سوازندن چربی به میان می آید، شکم، پهلو و ناحیه میانی بدن از قسمت های سر سخت در برابر رفع چربی به شمار می آیند، اما یک برنامه تمرین صحیح براحتی می تواند به شما در این راه کمک برساند. نکته کلیدی این است که باید در حین تمرین و ورزش بر روی دوچرخه ثابت به بدن خود فشار بیاورید و از یک روال تمرینی دشوار و کالری سوز پیروی کنید تا همراه با دوچرخه ثابت شاهد نتایج خارق العاده ای باشید. نتایج تمرینات شما با دوچرخه ثابت بسته به فیزیک بدنی و جنسیت طی  یا  هفته خود را نشان می دهند.
قبل از آغاز تمرین دوچرخه ثابت با یک دکتر مشورت کنید تا با بررسی برنامه غذایی شما، سوزاندن چربی شکمتان را راحت تر و شما را به هدفتان نزدیکتر کند.
 

هدف گذاری بر چربی شکم

 


هدف گذاری و چربی سوزی نقطه ای بر نواحی خاصی از شکم امکان پذیر نیست، اما با سوزاندن چربی های زیاد در طی یک برنامه تمرین دشوار دوچرخه ثابت، می توانید کاهش وزن و سوزاندن چربی کل بدن را افزایش داده و قبل از اینکه متوجه شوید، شاهد لاغری در ناحیه شکم خود باشید. این برنامه تمرین قادر است 500 کالری را در بدن یک فرد 80 کیلویی بسوزاند. در کل با تمرین این برنامه دوچرخه ثابت 2500 کالری را در یک هفته – 0.5 تا 1 کیلوگرم آب خواهید کرد.
 

مبانی خاص این تمرین دوچرخه ثابت

 

شما در این برنامه از 2 روش تمرینی بهره می گیرید؛ پدال زدن متعادل و روان (HI) و پدال زدن سریع و دشوار (HIIT). در نوع متعادل، به طور ساده با 65 درصد از قدرت بدنی ماکسیمم خود پدال می زنید – طوری که تنفس شما شتاب می گیرد، اما هنوز می توانید در حین پدال زدن بر روی دوچرخه ثابت با دیگران صحبت کنید، بدون اینکه نفس نفس بزنید. از طرف دیگر، تمرینات دشوار و کالری سور دوچرخه ثابت بین وقفه های  دقیقه ای (با سرعت متعادل و روان) و وقفه های 1 دقیقه ای (سرعتی که از 80 تا 90 درصد قدرت بدنی شما حاصل می شود) تناوب ایجاد می کند. این تمرین دوچرخه ثابت ضربان قلب شما را به شتاب در می آورد، طوری که بدون ایجاد وقفه برای نفس کشیدن قادر نخواهید بود با یک فرد دیگر صحبت کنید. این نوع روش تمرینی در پدال زدن با دوچرخه ثابت برای سوزاندن چربی بسیار مناسب است.


برنامه هفتگی

 


-    یک جلسه HI 60 دقیقه ای را با سرعت متعادل و روان در روز های دوشنبه، چهارشنبه و جمعه انجام دهید.
   یک جلسه HIIT 30 دقیقه ای را با سرعت زیاد – تمرینات دشوار و کالری سوز (با وقفه) – در روز های سه شنبه و پنجشنبه تمرین کنید.
-    در روز های شنبه و یکشنبه کاملا استراحت کنید تا یک ریکاوری مناسب و با کیفیت را تجربه کرده باشید.
-    استراحت کردن به خصوص در هفته های اول بسیار مهم است، چراکه بدن شما در جلسات آغازین تمرین با دوچرخه ثابت احساس ضعف خواهد کرد.


نکات


در هنگام پدال زدن بر روی دوچرخه ثابت به موسیقی گوش کنید یا از تماشای تلوزیون لذت ببرید. این کار را به خصوص در جلسات 60 دقیقه ای انجام دهید تا زمان تمرین سریعتر بگذرد و تمرین لذت بخش تر شود. در این برنامه تمرین دوچرخه ثابت تنوعات را بالا ببرید، برای مثال وقفه های تمرینات دشوار و کالری سوز را عوض کنید تا بدن خود را در شرایطی جدید به چالش بکشید، حتی می تواید سطخح مقاومت دوچرخه ثابت را بالا ببرید تا بدن خود را بیشتر تحت فشار بگذارید. اگر به این برنامه دوچرخه ثابت بچسبید و پایبند آن باشید، به زودی طی چند هفته ابتدایی متوجه خواهید شد که چند اینچ از پهلو و شکم شما آب شده است!
 

روز های هفتهزمان و نوع جلسه تمرینتوضیحات
دوشنبه / چهارشنبه / جمعه30 دقیقه - HIپدال زدن با 65 درصد از قدرت بدنی
سه شنبه / پنجشنبه60 دقیقه - HIITپدال زدن با 80 تا 90 درصد از قدرت بدنی
شنبه / یکشنبهاستراحت و ریکاوریتغذیه و خواب مناسب


 

(3)
 • sara 1395-06-06
  ممنون از مقاله خوبتون
 • parisa 1395-07-19
  مرسی از سایت خوبتون از سایت ما دیدن کنید
  http://anjomanesalonhayezibaei.com/
 • سارا 1395-08-19
  با سلام و تشکر
  نکته ای در توضیحات فوق وجود دارد و آن تناقض ساعت پدال زدن در جدول برنامه تمرین هفتگی با توضیحات ارائه شده می باشد که به شرح زیر است:

  یک جلسه HI 60 دقیقه ای را با سرعت متعادل و روان در روز های دوشنبه، چهارشنبه و جمعه انجام دهید.
  یک جلسه HIIT 30 دقیقه ای را با سرعت زیاد – تمرینات دشوار و کالری سوز (با وقفه) – در روز های سه شنبه و پنجشنبه تمرین کنید.

  روز های هفته زمان و نوع جلسه تمرین توضیحات
  دوشنبه / چهارشنبه / جمعه 30 دقیقه - HI پدال زدن با 65 درصد از قدرت بدنی
  سه شنبه / پنجشنبه 60 دقیقه - HIIT پدال زدن با 80 تا 90 درصد از قدرت بدنی


  لطفا درین رابطه راهنمایی فرمایید.
دیدگاه خود را بنویسید
*
*