تاریخ انتشار: 94-12-22 15:12:45 شنبه
(1534)

مزیت های ماساژ شیاتسو

 
شیاتسو یکی از انواع ماساژ ژاپنی است که برای اجرای آن از دست ها و انگشتان دست استفاده می شود - به خصوص انگشت شست. در طی اجرای شیاتسو نقاط مختلفی از بدن تحت ماساژ قرار می گیرند و شرایط بدنی متنوعی درمان می شوند، در نهایت یک آرامش بی نظیر برای بدن و ذهن فرد تحت ماساژ پدید می آید. شیاتشو نوعی باتری اضافی نیز محسوب می شود که سطح انرژی بدن را تا حد زیادی افزایش می دهد. میزان بهره بردن از فواید شیاتسو به دلیل انجام ماساژ و طول درمان بستگی دارد. اما افرادی که برای درمان های معمولی شیاتسو را انتخاب می کنند،‌ از بیشترین مزیت های سلامت بهره می برند. اگر فقط برای یک جلسه تحت ماساژ شیاتسو قرار بگیرید، احساس آرامش و تسکین وصف ناپذیری را تجربه خواهید کرد.
 
 
مزایای ماساژ شیاتسو
 

مزایای ماساژ شیاتسو عبارتند از

درمان خشکی و یبوست
طبق تحقیقات کلینیک مایو آمریکا، اگر ماساژ شیاتسو بر روی عضلات شکم اجرا شود،‌ می تواند به رفع یبوست کمک شایانی بکند. کشش ها و فشار های موجود در مراحل ماساژ می تواند عضلات ناحیه شکم را شُل کند و به روده ها و مجاری گوارشی آرامش ببخشد،‌ در نتیجه خشکی آن ها کاهش خواهد یافت.

آرامش
تقریبا هر فردی که یکبار ماساژ شیاتسو را تجربه کرده باشد، آرامش خوبی از طریق این راه درمانی پیدا کرده است. تحقیقاتی که توسط فدراسیون ماساژ شیاتسو اروپا (ESF) جمع آوری شده نشان می دهد که حدود 95 درصد از افراد تحت ماساژ شیاتسو بعد از اتمام ماساژ احساس آرامش ذهنی و جسمی بیشتری داشته اند. علاوه بر آن تحقیقات این فدراسیون معتبر اروپایی نشان می دهد که 54 درصد از افراد تحت ماساژ بعد از یک جلسه شیاتسو خواب بهتری را تجربه کرده اند.

درد های عضلانی
شیاتسو می تواند بر روی حالت سفتی عضلات کار کرده و اسپاسم و گرفتگی آن ها را از بین ببرد. علاوه بر اجرای حرکات کششی و مالشی بر روی بدن، اعمال فشار هایی در نقاط خاصی از عضلات می تواند به رفع سفتی و گرفتگی عضله کمک شایانی بکند، که همه این موارد در ماساژ شیاتسو دیده می شوند. مطالعات ESF نشان می دهد که حدود 85 درصد افرادی که تحت ماساژ شیاتسو قرار گرفته اند، بعد از اتمام ماساژ احساس بهتری نسبت به سفتی عضلات،‌ کمر درد، درد مفاصل و سایر مشکلات عضلات اسکلتی داشته اند.

فواید پنهان شیاتسو
در بعضی از موارد افراد مختلف از فواید بیشتر و باورنکردنی دیگر شیاتسو نیز استفاده کرده اند. با اینکه هنوز تحقیقات زیادی بر روی این نتایج انجام نشده است،‌ اما متخصصان قدیمی شیاتسو اعتقاد دارند که تجربه شیاتسو در کنار داروی های گیاهی و سنتی کمک شایانی به پیشگیری و حتی رفع این بیماری ها می کند.
میگرن و سردرد شدید
مشکلات گوارشی
ناهنجاری ها و مشکلات پوست و مو
عوارض جانبی شیمی درمانی
مشکلات PMS (نوعی عارضه قبل از دوره قاعدگی زنان)

 
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*