تاریخ انتشار: 94-12-09 10:12:52 یکشنبه
(4376)

آشنایی با تردمیل های بدون موتور

برخلاف بیشتر تردمیل ها، تردمیل های بدون موتور با الکتریسیته کار نمی کنند، بلکه قدرت پاهای شما برای به راه انداختن تسمه مورد نیاز است. سرعت و حرکات بدن شما سرعت تردمیل را مشخص می کند. بسیاری از تردمیل های برقی مشهور از تنظیمات کامپیوتری، تغییرات سرعت و شیب برخوردارند، در اینصورت است کاربر می تواند تاثیرات ورزش را بر نقاط مختلف بدن خود متمرکز کند. همچنین با وجود تردمیل های موتوری امکان انجام تمرینات باوقفه و تمرینات قدرتی-سرعتی بوجود می آید. با اینکه مدل های موتور دار مزیت های فراوانی دارند،‌ اما مدل های بدون موتور نیز می توانند مقرون به صرفه باشند، نگهداری آن ها راحت است و نیازی به مصرف برق ندارند. تردمیل های بدون موتور گزینه های کنترل و تنظیم زیادی ندارند،‌ اما با قیمت کمتری می توانند یک ورزش هوازی پربازده و سودمند را برای شما فراهم کنند. ارزشش را دارد یک تردمیل بدون موتور یک راه ارزان قیمت برای ورزش در خانه است. درواقع،‌ سایر تردمیل ها گران هستند و مرافبت و نگهداری از آنها نیز سخت تر است، در حالی که مدل های بدون موتور را با حدود 1 میلیون تومان می توان خریداری کرد. با این مدل های مکانیکی می توانید بدوید، راه بروید، قدرتی حرکت کنید و ... .
 

سرعت دویدن روی تردمیل خود را خودتان مشخص کنید

با یک تردمیل بدون موتور امکان تنظیم دلخواه سرعت وجود ندارد، اما با راه رفتن یا دویدن بر روی تسمه می توانید سرعت خود را بسازید. می توانید با راه رفتن شروع کرده،‌ و کار را با راه رفتن قدرتی ادامه دهید. سپس می توانید نرم بدوید و ورزش را با دویدن شدید و سریع پایان دهید. مهم است که بدانید بر روی این تردمیل ها هیچ دکمه توقف اضطراری وجود ندارد (این مورد در بسیاری از تردمیل های موتوردار یافت می شود). بنابراین اگر در یک لحظه اضطراری بخواهید از تردمیل پیاده شوید باشد دستگیره های دستگاه را محکم گرفته و یک دفعه بیرون بپرید! بعد از این کار تسمه به مرور متوقف می شود.
 

مزیت های استفاده از تردمیل بدون موتور

تردمیل های بدون موتور سبک هستند، نگهداری آن ها راحت است و به برق نیازی ندارند. بعضی مدل ها حتی تاشو هستند و در زیر تخت یا صندوق عقب ماشین جا می گیرند. مدل هایی نیز وجود دارند که دارای چرخ جلو هستند، و این اجازه را به شما می دهند که براحتی تردمیل را از اتاقی به اتاق دیگر ببرید. از آنجایی که تردمیل های بدون موتور به پریز برق وابسته نیستند، آن ها را براحتی می توانید به ایوان یا بالکن خانه ببرید و در هوای تازه ورزش کنید.

ملاحظات
همیشه قبل از شروع هر ورزشی با دکتر خود مشورت کنید. تردمیل های بدون موتور را بادقت و مواظبت استفاده کنید،‌ چراکه احتمال از دست رفتن تعادل و افتادن در این دستگاه ها بیشتر است. با وجود این تردمیل ها امکان گرم کردن بر روی خود دستگاه وجود ندارد (چون نمی توانید سرعت را تنظیم کنید)،‌ بنابراین قبل از سوار شدن بر دستگاه گرم کنید. قبل از آن هم از حرکات کششی استفاده کنید تا از مصدومیت های احتمالی پیشگیری کرده باشید.
 
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*