معایب خرید تردمیل دست دوم

تاریخ انتشار: 96-11-29 12:11:40 یکشنبه
نمایش: 841
(5 رای)

تردمیل دست دوم یکی از گزینه هایی است که افراد مقتصد و صرفه جو و البته علاقه مند به ورزش به آن فکر می کنند؛ اما آیا تردمیل کارکرده مزیت های یک محصول نو را دارد؟ تردمیل دست دوم چه فواید و عیب هایی دارد؟ با مارکتستان همراه باشید.
یک تردمیل دست دوم چگونه ممکن است از یک تردمیل نو هزینه بردارتر باشد؟
خرید یک تردمیل دست دوم یکی از راه های ذخیره پول است. اما این امکان وجود دارد که همسایه شما موقع نقل مکان تردمیل را با قیمت بالایی به شما بفروشد. احتمالاً، شما می توانید که یک تردمیل دست دوم و ارزان و کثیف را در آگهی های محلی پبدا کنید. اما قبل از اینکه دنبال یک تردمیل دست دوم بگردید، چیزهایی باید بدانید که شما را هدایت می کند تا وسیله ای پوچ و بی ارزش نخرید. 


معایب خرید تردمیل کارکرده :

درست است با خرید یک تردمیل دست دوم، می توانید مقدار کمی از پول خود را ذخیره کنید. اما چندین عیب بزرگ وجود دارد که خریداران از آن بی اطلاع هستند. اگر آنها را نمی دانید بهتر است به جای این که پول خود را ذخیره کنید، آن را درست خرج کنید.

گارانتی محصولات دست دوم معتبر نیستندگارانتی محصولات دست دوم معتبر نیستند


1.  ضمانت نامه به خریدار دوم تردمیل تعلق نمی گیرد!

برای اکثر برندها، به خریدار دوم ضمانت نامه تعلق نمی گیرد. اگر فروشنده تاکید کند که نگران نباشید، هنوز یک سال از آن استفاده شده و تحت ضمانت نامه است. در این صورت این کار به نظر قانونی می آید؛ اما آیا این را می دانستید که بیشتر تولید کنندگان، ضمانت نامه را برای صاحب دوم تردمیل قبول نمی کنند؟ لذا اگر تردمیل بشکند باید هزینه گزافی برای تعمیر آن بپردازید. 
مارک های تجاری محدودی وجود دارند که برای صاحب تردمیل دست دوم، ضمانت نامه را امضا می کنند، اگرچه یافتن تردمیل برای فروش با مارک تجاری خوب کار آسانی نیست، چراکه افراد پول زیادی برای خرید آن پرداخته اند و دستگاه خود را به راحتی نمی فروشند. به طور مثال کسی که تردمیل BH Fitness IRC09 را خریداری کرده است به خاطر این که برند بسیار معتبری است و هزینه خرید آن برای شخص گران است ، خیلی سخت به فروختن آن فکر می کند.


2. از چگونگی استفاده از تردمیل آگاه نیستید !

اگر از یک تردمیل دست دوم استفاده کنید نه تنها از گارانتی محروم هستید بلکه نمی دانید که این دستگاه قبلاً چقدر استفاده شده است. برای مثال ، یک تردمیل می تواند برای یک پیاده روی آرام، برای یک نفر 3 بار در هفته استفاده شود. یک تردمیل دیگر می تواند برای دوی سنگین توسط دو نفر 7 بار در هفته استفاده شود. تردمیل دست دوم فرسودگی بیشتری دارد و ممکن است خیلی زود خراب شود و مشکلات متداول زیادی برای شما بوجود آورد. شما می توانید از فروشنده بپرسید که قبلاً چقدر استفاده شده است، اما اگر قصد آن ها این باشد که تردمیل را به هر نحوی بفروشند ،ممکن است جواب صادقانه ای به شما ندهند ؛ بنابراین نمی توانید جوابی که از فرد فروشنده میگیرید را ملاکی برای خوب و مقرون به صرفه بودن خرید خود قرار دهید.

3. خدمات و هزینه های اضافی دیگر بر عهده خودتان است

زمانی که تردمیل دست دوم را می خرید، تا زمانی که آن را به خانه منتقل می کنید مشغله زیادی خواهید داشت. بهترین راه برای حمل و نقل تردمیل استفاده از واگن یا وانت باربری و افراد قوی برای کمک است؛ حتی با این حساب، حرکت دادن تردمیل کار سختی است. اگر واگن باربری ندارید، باید یکی اجاره کنید که در این صورت هزینه بردار است و دوباره باید همان مبلغی که کنار گذاشته اید را برای حمل و نقل خرج کنید ؛ در صورتی که با خرید تردمیل نو از فروشگاه های اینترنتی ، درست است که مبلغ بیشتری نسبت به تردمیل دست دوم هزینه می کنید، ولی هم از کیفیت دستگاه آگاه هستید و هم از ارسال و نصب رایگان آن می توانید بهره ببرید.


نتیجه گیری

به طور کلی اگر هزینه کمتر را کنار بگذاریم، معایب متعددی در خرید یک تردمیل دست دوم وجود دارد. خرید وسایل تناسب اندام دست دوم می تواند کمی به ذخیره مالی کمک کند؛ اما تنها اگر یک دستگاه خوب و کارنکرده پیدا کنید، که البته این مسئله در ایران سخت است. با وجود عمده فروشان اینترنتی تردمیل، که با قیمت کمتر این کالای تناسب اندام را می فروشند و حمل و نقل رایگان ارائه می دهند، خرید تردمیل نو ، با ضمانت نامه را به شما توصیه می کنیم. خیلی از مردم امنیت و اطمینان خرید تردمیل نو را بر تردمیل دست دوم ترجیح می دهند. منطقی است که یک فرد می خواهد در صورت خرابی یا مواجهه با مشکل در حین استفاده از تردمیل از خدمات پس از فروش و یا ضمانت نامه آن بهره مند شود. بنابراین توصیه ما این است که یک تردمیل نو و دارای برند معتبر خریداری کنید. برای خرید تردمیل پیشنهاد می کنیم مقاله راهنمای خرید تردمیل را مطالعه کنید تا بهترین و مناسب ترین تردمیل را خریداری کنید.

نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*