نحوه انبار کردن تردمیل بدون استفاده در خانه

تاریخ انتشار: 96-11-29 10:11:03 یکشنبه
نمایش: 609
(1 رای)

انبار کردن تردمیل ممکن است برای هر خانواده ای سوال برانگیز باشد. تردمیل خود را کجا و چگونه انبار کنیم؟ با رعایت این نکات، اگر تردمیل برای یک سال هم انبار باشد، باز هم مثل روز اول کار خواهد کرد. 
آیا در سال جدید از دویدن روزانه منصرف شده اید؟ مشکلی نیست ما قضاوت نمی کنیم. همیشه سال بعد هم هست. در این بازه زمانی لازم است که شما تردمیل خود را به طور صحیح انبار کنید، به این خاطر که وقتی خواستید دوباره آن را برگردانید و از آن استفاده کنید، در بهترین حالت باشد. قطعا دوست دارید که بیشترین بازده ورزشی را از تردمیل خود بگیرید. 
اما توصیه می کنیم تردمیل خود را بدون توجه در گوشه ای انبار نکنید. این دستگاه ها از تجهیزات سنگین و گران قیمت هستند که به مراقبت از راه های به خصوص نیاز دارند. به طوری که اگر به نحو صحیح انبار شوند، یک تردمیل می تواند بیشتر از ماه ها و سال ها به درستی کار کند و اگر به درستی انبار نشود و از آن مراقبت نکنید ممکن است مجبور شوید برای خرید تردمیل جدید اقدام کنید.


یک تردمیل را چگونه انبار کنیم؟ 


این مراحل را برای این که مطمئن شوید تردمیل شما در زمان انبار شده به خوبی مراقبت می شود، دنبال کنید: 
1.  یک مکان انبار را انتخاب کنید که دور از حرارت شدید و رطوبت زیاد باشد. 
2.  در صورت امکان تردمیل را تا کنید تا فضای کمتری را اشغال کند. 
3.  تردمیل را در یک مکان مسطح انبار کنید.
4.  آن را با یک پتو یا پوشش پلاستیکی بپوشانید. 
5.  قبل از استفاده مجدد دستگاه را از نظر مشکلات موتور بررسی کنید
6.  تسمه را بعد از انبار کردن روغن کاری کنید. 


نکات و ملاحظات مهم


نکته اول: روغن کاری فراموش نشود. تسمه ها وقتی با سیلیکون روغن کاری می شوند بعد از دو یا سه ماه روغن سیلیکون آن تبخیر می شود. اگر بعد از 3 ماه دستگاه را از انبار خارج کردید، برای جلوگیری از هرگونه عواقبی تسمه را روغن کاری کنید.


نکته دوم: زمانی که دستگاه خاموش است، از داخل خنک نمی شود. بنابراین لازم است که شما مطمئن شوید محیطی که تردمیل در آن انبار شده به اندازه کافی خنک باشد که از حرارت بیش از حد قطعات الکترونیکی جلوگیری شود. 


نکته سوم: برای پیشگیری از مشکل زنگ زدگی و از فرم خارج شدن تردمیل، آن را در محیطی که در معرض رطوبت زیاد نباشد انبار کنید. قبل از قرار دادن تردمیل در انبار، به راهنمای دستورالعمل دستگاه توجه کنید و مطلع شوید که می تواند تا شود یا نه. اگر این امر ممکن است آن را انجام دهید، زیرا تا کردن آن در زمان انبار می تواند گزینه ای معقول باشد به این دلیل که فضای کمتری را اشغال می کند. به طور مثال تردمیل Pst 4300 پروتئوس قابلیت تا شدن دارد و اگر مالک این مدل تردمیل باشید می توانید در هنگام انبار کردن آن ، دستگاه را تا کنید تا فضای کمتری از انیارتان را اشغال کند.


نکته چهارم: به علاوه مطمئن شوید که جایی که در آن قرار گرفته کاملا مسطح است. این عمل از نامتعادل شدن و آسیب دیدن موتور جلوگیری می کند. بهتر است دستگاه را در یک مکان مسطح انبار کنید. ممکن است برای رفع این مشکل نیاز باشد که بعد از خارج کردن آن از انبار دستگاه خود را تنظیم کنید. 


نکته پنجم: تردمیل را روی یک حصیر تمیز قرار دهید تا از کف زمین فاصله داشته باشد و آن را با یک پتو، پوشش پلاستیکی یا برزنتی بپوشانید تا در برابر گرد و خاک و آسیب دیدن محافظت شود. 


نکته ششم: تردمیل خود را تنظیم کنید. به هیچ عنوان نگران کشش تسمه در هنگام انبار کردن آن نباشید زیرا کشش تسمه های تردمیل در زمان انبار کردن کاهش نمی یابد. مشکل اصلی این است که چه مدت تردمیل انبار شده است. 


نکته هفتم: انبار کردن دستگاه برای چند ماه مشکلی پیش نخواهد آورد. اما اگر تردمیل برای مدت طولانی تری مثل چندین سال انبار شود، میله های غلطک یا موتور غلطک ممکن است آسیب ببیند. 


نکته هشتم: برای این که بفهمید به تعویض قطعه ای نیاز است یا نه، دستگاه را بعد از خارج کردن از انبار و قبل از استفاده مجدد ، امتحان کنید. اگر صدایی مثل صدای جیغ زدن از تردمیل شنیده شد شاید برای غلطک ها مشکل پیش آمده است. در این صورت برای رفع مشکل، باید میله ها یا موتور را تعویض کنید. برای آن که بدانید علت صدای تردمیل چیست مقاله دلایل سر و صدای تردمیل را مطالعه کنید.

نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*