دلایل سر و صدای تردمیل چیست

تاریخ انتشار: 96-11-14 12:11:44 شنبه
نمایش: 2532
(5 رای)

    شنیدن سر و صداهای مختلف مانند جیر جیر، جیغ یا ناله و ... حین راه رفتن یا دویدن بر روی تردمیل نشانه خوبی نیست. نوع صدا می تواند محل نقص یا خرابی را نشان دهد. از این رو بهتر است با مشکلات احتمالی مربوط به تسمه، موتور و سایر اجزای تردمیل آشنا شویم.
ورزش بر روی تردمیل نباید با ایجاد یک سمفونی از انواع صدا همراه باشد. اگر حین دویدن یا راه رفتن بر روی تردمیل سر و صدای بلندی را می شنوید، به احتمال زیاد، تردمیل به تعمیر نیاز خواهد داشت. برای پیشگیری از مشکلاتی که باعث ایجاد تعمیرات هزینه بر می شود، باید از اصول نگهداری و راهنمای سرویس اجزای مهم تردمیل مانند تسمه، موتور، کنسول و ... بهره بگیرید. همیشه باید دفترچه راهنمای محصول را به دقت مطالعه کنید. از این مسئله اطمینان حاصل کنید که فروشگاه ارائه دهنده محصول از خدمات پس از فروش بلند مدت نیز پشتیبانی می کند. راهنما : اگر به تردمیل توربو فیتنس Run40 مراجعه کنید میزان گارانتی این تردمیل را بالای قیمت مشاهده میکنید. البته اگر تردمیل شما سر و صدای زیادی می کند، قبل از انجام هر کاری بهتر است دستگاه را از برق جدا کنید، و اگر با تعمیرات این دستگاه ورزشی آشنایی کاملی ندارید، بهتر است از متخصصان این کار کمک بگیرید. 

                                                                     سر و صدای ناشی از تسمه تردمیل

سر و صداهای تردمیل مربوط به تسمه

این اطمینان را حاصل کنید که تسمه به خوبی تنظیم شده است، سفت یا شل بودن غیر استاندارد تسمه ممکن است به ایجاد خرابی در سایر قسمت های دستگاه منجر شود. یک تسمه تنظیم نشده می تواند باعث ایجاد صدای جیر جیر یا ناله شود. بهتر است از دفترچه راهنمای دستگاه برای روغن کاری تسمه کمک بگیرید. (مقاله آموزش تنظیم و روغن کاری تسمه تردمیل را حتما مطالعه کنید)بهتر است بدانید که برای بهره مندی از بهترین بازده تردمیل باید بین تسمه و عرضه دستگاه اصطکاک کمی وجود داشته باشد. این ویژگی به افزایش طول عمر موتور نیز کمک می کند.

سر و صداهای ناشی از مشکلات موتور تردمیل

اگر موتور تردمیل با گرد و غبار یا آلودگی های محیطی درگیر باشد، به مرور زمان صداهای عجیبی از آن شنیده خواهد شد. از آن جایی که عملکرد موتور تردمیل با تولید الکتریسیته ساکن همراه است، تمایل آن به جمع آوری گرد و غبار، کرک و پرز، و مو زیاد است. تمیز کردن دوره ای موتور، البته طبق دستور العمل های سازنده، برای پیشگیری از تجمع گرد و غبار و در نتیجه جلوگیری از ایجاد نقص فنی اجزای موتور بسیار مهم است. برای این کار در زیر تردمیل خود یک حصیر یا لاستیک بیاندازید تا از اثرات ظرفیت الکتریسیته ساکن کاسته شود. در مقاله راهنمای سرویس و نگهداری تردمیل به طور کامل تمیز کردن اجزا و موتور را آموزش دادیم . اگر با وجود صدا یا بدون وجود آن، شاهد بو یا دود عجیب بودید، به سرعت از تردمیل پیاده شده و آن را از برق بکشید. برای اطلاع از توصیه های ایمنی با فروشنده یا کارخانه تولید کننده تماس بگیرید. دلیل اینکه اصرار داریم به اینکه در هنگام خرید تردمیل، دقت کنید که شرکت گارانتی کننده دستگاه معتبر باشد تا بعد از خرید ، و در صورت خرابی دستگاه شما را پشتیبانی کند و مشکلتان را رفع نماید. 

                                                                   ارور های صفحه نمایش تردمیل                                   


مشکلات اجزای دیگر دستگاه

اجزای مختلف تردمیل می تواند باعث خرابی یا بوجود آمدن سر و صدای غیر عادی و بیش از حد در تردمیل شود. اگر پیچ و مهره یا پولی دستگاه شُل باشد، به احتمال زیاد صدای جیغ جیغ نیز شنیده می شود. بهتر است به کدهای error کنسول تردمیل نیز دقت کنید( کاملترین راهنمای عیب یابی تردمیل را بخوانید ). پس از مشاهده کد، با توجه به دفترچه راهنمای دستگاه می توانید مکان صدا یا خرابی را نیز پیدا کنید.


نکات مربوط به نگهداری و مراقبت

اجرای اصول نگهداری و مراقبت از تردمیل بهترین راه برای پیشگیری از مشکلاتی است که باعث ایجاد سر و صدا می شود. هر هفته، تردمیل خود را تمیز کنید، اهمیت زیادی به تسمه و عرشه دستگاه بدهید. اصطکاک بین تسمه و عرشه را به صورت ماهانه بررسی کنید. هر ماه بررسی کنید که آیا قسمتی از تسمه پاره یا خش دار شده است یا نه؟! اگر احساس نیاز می کنید، تسمه را روغن کاری کنید. شانه های موتور را تمیز کنید. کاور موتور را برداشته و تمامی گرد و غبار را پاک کنید. اگر نیاز است، تسمه تردمیل خود را عوض کنید.

نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*