آیا بچه ها می توانند از تردمیل استفاده کنند

تاریخ انتشار: 96-11-14 11:11:25 شنبه
نمایش: 788
(1 رای)

همه می دانیم که کودکان کنجکاو و بازیگوش هستند. از نظر بیشتر کودکان، تردمیل یک وسیله جذاب برای بازی است. تردمیل چه خطراتی برای سلامت کودک دارد؟ و آیا باید به فرزند خود اجازه دهیم از تردمیل استفاده کند؟ 
بچه ها و کودکان نباید از تردمیل استفاده کنند. اگر به خوبی هوای آن ها را داشته باشید، احتمال آسیب و خطر از بین نخواهد رفت. از طرفی، کودکان کنجکاو هستند و در نبود یا دوری شما حتما به سراغ تردمیل خواهند رفت. شواهد نشان داده است که تنها گذاشتن کودکان با تردمیل می تواند به آسیب های شدید منجر شود.
دید تخصصی و علمی به این مسئله
کمیسیون ایمنی مشتریان آمریکا، با زیر نظر گرفتن شرایط سلامت کودکان مرتبط با دستگاه های ورزشی مانند تردمیل به این تخمین رسیده است که سالانه، 8700 کودک کمتر از 5 سال و 16500 کودک بین 5 تا 14 سال در حین استفاده از یکی از دستگاه های ورزشی خانگی دچار آسیب دیدگی و مصدومیت می شوند. در این تحقیق، نوع دستگاه ها شامل دوچرخه ثابت، دستگاه پله،‌ و تردمیل بوده است. 20 درصد از این مصدومیت ها به شکستگی در نواحی مختلف بدن کودک منجر شده است.

 

خطرات استفاده کودکان از تردمیل

احتمال این که کودک نتواند از پس سرعت تردمیل و تطبیق دادن خود با آن بربیاید، زیاد است، بنابراین احتمال افتادن و زمین خوردن وجود خواهد داشت. همچنین، کودکان ممکن است انگشتان خود را بین قسمت های متحرک تردمیل، مانند لبه تسمه بگذارند، که این اتفاق می تواند به آسیب هایی مانند شکستگی، در رفتگی، و یا پارگی منجر شود.

قسمت های متحرک تردمیل برای کودکان بسیار مخاطره آمیز هستند، اما سیم های برق نیز باید جدی گرفته شوند. کودکان می توانند خود را درگیر این سیم ها کنند یا آن ها را دور بدن یا پای خود بپیچانند، بنابراین تردمیل را در مکانی قرار دهید که سیم ها در دسترس کودک نباشند. از طرفی، از سیم های رابط برای وصل کردن سیم پاور تردمیل به برق استفاده نکنید، بهتر است تردمیل را مستقیما به یک پریز دیواری خارج از دسترس کودک بزنید.

اگر داری کودک هستید، باید یک تردمیل تاشو خریداری کنید تا جمع کردن آن راحت باشد. از طرفی، تردمیل هایی که دارای کلید ایست اضطراری هستند گزینه های خوبی هستند، این کلید به لباس شما وصل می شود، اگر شما زمین خوردید، کلید از دستگاه خارج شده و موتور خاموش می شود. همچنین می توانید با همراه داشتن کلید ایمنی، در زمان هایی که خانه نیستید، یا نمی دانید کودک کجای خانه مشغول بازی است، روشن شدن تردمیل را غیر ممکن کنید. یک گزینه دیگر این است که می توانید تردمیل را در یک اتاق مجزا گذاشته و درب آن را قفل کنید.

نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*