آیا استفاده از تردمیل برای کودکان مناسب است؟

تاریخ انتشار: 96-11-14 11:11:25 شنبه
نمایش: 1519
(1 رای)

همه می دانیم که کودکان کنجکاو و بازیگوش هستند. از نظر بیشتر کودکان، تردمیل یک وسیله جذاب برای بازی است. تردمیل چه خطراتی برای سلامت کودک دارد؟ و آیا استفاده از تردمیل برای کودکان مناسب است؟
بچه ها و کودکان نباید از تردمیل استفاده کنند. اگر به خوبی هوای آن ها را داشته باشید، احتمال آسیب و خطر از بین نخواهد رفت. از طرفی، کودکان کنجکاو هستند و در نبود یا دوری شما حتما به سراغ تردمیل خواهند رفت. شواهد نشان داده است که تنها گذاشتن کودکان با تردمیل می تواند به آسیب های شدید منجر شود. البته تردمیل حتی برای بزرگسالان هم ممکن است مشکل ایجاد کند ؛ برای دانستن خطرات احتمالی مقاله نکات ایمنی در هنگام استفاده از تردمیل را مطالعه کنید.


دید تخصصی و علمی به این مسئله :

کمیسیون ایمنی مشتریان آمریکا، با زیر نظر گرفتن شرایط سلامت کودکان مرتبط با دستگاه های ورزشی مانند تردمیل به این تخمین رسیده است که سالانه، 8700 کودک کمتر از 5 سال و 16500 کودک بین 5 تا 14 سال در حین استفاده از یکی از دستگاه های ورزشی خانگی دچار آسیب دیدگی و مصدومیت می شوند. در این تحقیق، نوع دستگاه ها شامل دوچرخه ثابت، دستگاه پله،‌ و تردمیل بوده است. 20 درصد از این مصدومیت ها به شکستگی در نواحی مختلف بدن کودک منجر شده است.

              خطرات تردمیل برای کودکان

خطرات استفاده کودکان از تردمیل :

احتمال این که کودک نتواند از پس سرعت تردمیل و تطبیق دادن خود با آن بربیاید، زیاد است، بنابراین احتمال افتادن و زمین خوردن وجود خواهد داشت. همچنین، کودکان ممکن است انگشتان خود را بین قسمت های متحرک تردمیل، مانند لبه تسمه بگذارند، که این اتفاق می تواند به آسیب هایی مانند شکستگی، در رفتگی، و یا پارگی منجر شود.

قسمت های متحرک تردمیل برای کودکان بسیار مخاطره آمیز هستند، اما سیم های برق نیز باید جدی گرفته شوند. کودکان می توانند خود را درگیر این سیم ها کنند یا آن ها را دور بدن یا پای خود بپیچانند؛ بنابراین تردمیل را در مکانی قرار دهید که سیم ها در دسترس کودک نباشند. از طرفی، از سیم های رابط برای وصل کردن سیم پاور تردمیل به برق استفاده نکنید، بهتر است تردمیل را مستقیما به یک پریز دیواری خارج از دسترس کودک بزنید.

اگر در منزل کودک دارید، باید اقدام به خرید تردمیل تاشو کنید تا جمع کردن آن راحت باشد ؛مانند تردمیل توربو فیتنس 80 New . از طرفی، تردمیل هایی که دارای کلید توقف اضطراری هستند گزینه های خوبی هستند؛ این کلید به لباس شما وصل می شود و اگر شما زمین خوردید، کلید از دستگاه خارج شده و موتور خاموش می شود. همچنین می توانید با همراه داشتن کلید ایمنی، در زمان هایی که خانه نیستید و یا نمی دانید کودک کجای خانه مشغول بازی است، روشن شدن تردمیل را غیر ممکن کنید؛ بنابراین اگر کودکی در منزل دارید، اقدام به خرید تردمیل خانگی با مشخصات گفته شده بکنید. یک گزینه دیگر این است که می توانید تردمیل را در یک اتاق مجزا گذاشته و درب آن را قفل کنید.

تردمیل مخصوص کودکان

تردمیل مناسب برای کودکان :

گاهی اوقات کودکان ما ، به دلیل آپارتمان نشینی و نبود امکانات برای تحرک آن ها ، دچار اضافه وزن و چاقی می شوند که همین امر موجب به وجود آمدن مشکلات قلبی و عروقی می شود ؛ به همین دلیل ، بعضی پزشکان برای رفع این مشکلات ، استفاده از تردمیل مخصوص کودکان را توصیه می کنند . این تردمیل ها معمولا در دو نوع موتور دار و بدون موتور هستند و تنظیم شیب آن ها دستی است.

همیشه در حین تمرین کردن کودکان یک نفر باید مراقب آن ها باشد تا تعادلشان بهم نخورد تا در صورتی که نتوانستند تعادلشان را حفظ کنند، به آن ها کمک کنند. البته توصیه ما این است که استفاده از تردمیل فقط برای کودکان بالای 6 سال مناسب است و پایین تر از این سن ، چون هنوز توانایی حفظ تعادلشان را به طور کامل ندارند ،در حین دویدن و راه رفتن بر روی تردمیل ، ممکن است به دلیل متحرک بودن تسمه از روی تردمیل به زمین بیفتند.

نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*