تردمیل برای چه عضلاتی خوب است ؟

تاریخ انتشار: 94-06-12 18:06:34 پنج شنبه
نمایش: 30267
(145 رای)

تردمیل دستگاهی است که یکی از بهترین تمرین‌های قلبی-عروقی با آن صورت می‌گیرد، به دلیل اینکه با تمامی بدن ما کار می‌کند. در این دستگاه ورزشی، عضلات شما دارای حرکتی آزاد هستند، و با این حرکات شل و سفت می‌شوند و درنتیجه کالری بدن سوخته می‌شود.
به طور خلاصه تردمیل با ماهیچه های زیر درگیر است:

ران‌ها بیشتر تقویت می شوند

عضلات همسترینگ (پشت ران ها) و چهارسر ران (جلو ران ها) بیشترین عملکرد را در راه رفتن و دویدن با تردمیل دارند. افزایش شیب تردمیل بار موجود بر همسترینگ و سرینی (باسن) را زیاد می‌کند و آن‌ها را خوش فرم می‌کند.

مفصل ران و نشیمنگاه

در هنگام دویدن با تردمیل، عضلات باسن شما هماهنگ با همسترینگ برای ایجاد نیرو محرکه همکاری می‌کنند. در هر قدمی که بر روی تردمیل بر می‌دارید ماهیچه‌های موجود در مفصل نشیمنگاه، درگیر می‌شوند.

ماهیچه‌های دوقلوی ساق پا

عضلات پشت ساق پای شما (گاسترونیومس و سولیس) در هر قدمی که برمیدارید با هم در گیر می‌شوند. راه رفتن و دویدن بر روی تردمیل هاهیچه‌های جلویی ساق پا (تیب آلیس) را هم به کار می‌اندازد.


 

مراکز بدن هم هنگام کار با تردمیل درگیر هستند

در حدفاصل قفسه سینه و لگن شما استخوانی وجود دارد که شما را در حالت عادی قائم نگه می‌دارد. عضلات core نیز در هنگام دویدن یا راه رفتن بر روی تردمیل ما را عمود نگه می‌دارند. این عضله ها می‌توانند به عنوان مجرایی برای انتقال نیرو بین پایین و بالای بدن عمل کنند، طوری که اگر به تردمیل شیب بدهید دستانتان نیز در ورزش کردن دخیل می‌شوند.
 

 
 

بالا تنه

عضلات دوسر بازو و قفسه سینه (عضله سینه ای) دستانتان را در هنگام دویدن و راه رفتن با تردمیل بالا و پایین می‌برند.

منبع: clubpiscine

نظرات کاربران
(14)
 • ali
  1394-06-15
  ممنون!
  تا حالا اینا رو نمی دونستم
 • cr7
  1394-07-24
  من خودم تردمیل bh دارم خیلی عالیه!
  ماهیچه دوقلو رو می ترکونه!
 • مهدي
  1395-02-01
  تردميل روي چربي هاي پهلو و سينه تاثير ميزاره
  پاسخ مدیر:
  بله قطعا تاثیر گذار هست
 • رویا
  1396-01-25
  سلام خواستم بدونم کار با تردمیل برای لاغری باسن و ران تاثیر داره
  پاسخ مدیر:
  بله صد در صد
 • زیبا
  1396-03-07
  ببخشید میخواستم بدونم اگه بعداز مدتی از تردمیل استفاده نکنیم بدنمون شل میشه و به شکل سابق برمیگرده??مثل بدنسازیو کار با وزنه
 • زیبا
  1396-03-07
  و آیا باعث کوچکی سینه بانوان میشه کار با تردمیل؟؟جدا جدا سوالامو پرسیدم که به دو سوالم جواب بدین,,,باتشکر
 • مارال
  1396-03-18
  سلام ۳۱سال با وزن ۶۴ و قد ۱۵۷ ودور کمر ۸۷چطور با تردید پیاده روی کنم تا شکمم را آب کنم
 • سيما
  1396-04-13

  سلام من به قصد لاغر شدن ران و باسن رو تردميل به صورت اينتروال ميدوم چند روز پيش مربيم گفت ندوم چون باعث كوچك شدن سينه ميشه فقط تند راه برم آيا اين درسته؟ از تاثيرش براي لاغر كردن ران ها كم نميكنه؟

 • مریم
  1396-06-06
  آیاتردمیل شکم وپهلو و هم اب میکنه؟؟
 • لیلا
  1396-09-07
  سلام میخاستم بدونم واقعا تردمیل باعث زانو درد و اینا میشه یعنی ضرر داره
  پاسخ مدیر:
   اگر کسی مشکل زانو درد یا کمر درد داشته باشه و از تردمیل با شیب استفاده کنه مشکلش بیشتر میشه ولی اگر زانو درد یا کمر درد نداشته باشه و درست استفاده بشه یعنی با سرعت مناسب و شیب مناسب مشکلی پیش نمیاد
 • منصوره
  1396-10-17

  سلام و خسته نباشید میخواستم بدونم من اگر روزی یکساعت با سرت 6 تا 7 راه بروم و 5 دقیقه بدوم توی یک ماه چقدر در قسمت ران پا کوچک میشود؟

  سلام
  1396-12-02

  يك مقدارى

 • اتنا
  1397-01-28

  سلام خسته نباشید من ۱۷ سالمه با وزن ۵۹ می خواستم بدونم تو یک ماه با تردمیل چقدر لاغر میشوم

 • شیرین
  1397-08-16

  من دیابتی هستم و چند روزی است که هر شب یک ساعت روی تردمیل می دوم برایم بسیار مفید بوده هم برای سلامتی ام و هم برای از بین بردن خستگی ناشی از دیابت و افزایش انرژی روحی و جسمی ام البته پیش از شروع کار با تردمیل پنج تا ده دقیقه با نرمش بدنم را گرم می کنم ,سپس پنج دقیقه با سرعت 3 راه می روم و ارام ارام شیب را زیاد می کنم تا 15 و روی شیب ماکزیمم که برای من 15 است 10دقیقه راه می روم و سپس ارام ارام شیب را پایین می اورم و 30 دقیقه با سرعت 6 شروع به تند راه رفتن می کنم و پس از ان 10 دقیقه با سرعت 9 می دوم ودوباره برمی گردم به 6 و پس از 2 دقیقه به سرعت 3 وسه دقیقه هم روی ان ارام راه می روم که ضربان قلبم به حالت عادی برگردد در پایان کار با تردمیل هم باید بدن را سرد کنیم. تجربه من شاید به درد دیابتی ها بخورد البته یک کارشناس باید نطر بدهد

 • مهدی
  1398-08-01

  باسلام میخواستم بدونم تردمیل عضله های بدن رو هم اب میکنه؟ چون من بدنسازی کار میکنم

دیدگاه خود را بنویسید
*
*