آیا دوچرخه ثابت می تواند عضلات ران پا را برجسته کند

تاریخ انتشار: 95-10-18 09:10:36 شنبه
نمایش: 3210
(9 رای)
ورزش با دوچرخه ثابت میتواند به فرم دهی عضلات کمک بسیاری بکند و از آنجا که تخصص دوچرخه ثابت فرم دهی به عضلات پایین تنه مخصوصا پاها می باشد در این مقاله سعی میکنیم روش ها و راز های تقویت عضلات پا و حجیم کردن عضلات ران را بیان کنیم . اگر قصد خرید دوچرخه ثابت دارید با کارشناسان ما تماس بگیرید .
 

دوچرخه ثابت پاها را حجیم میکند !

برجسته نشان دادن یا افزایش حجم عضلات ران پا یک ماموریت غیر ممکن نیست. یک دستگاه ورزشی مناسب براحتی می تواند تغییرات زیادی را با خود به همراه داشته باشد. خودتان را به دوچرخه ثابت نشسته معرفی کنید تا عضلات ران خود را زیباتر و برجسته تر نشان دهید. یک دوچرخه ثابت نشسته، در کنار ورزش های فیتنس و بدنسازی باوزنه و پیروی از یک برنامه تغذیه مناسب می تواند بهترین گزینه های شما برای تغییر حالت و شکل ران ها باشد. دوچرخه ثابت نشسته با ارائه نوعی ورزش هوازی کم اثر – البته اثرات منفی بسیار کم – کمک زیادی به تناسب اندام شما می کند. این بدین معنی است که شما در کنار یک تمرین کالری سوز،‌ و یک تمرین چربی سوز عضلات ران خود را نیز درگیر تمرین کرده، عضلات نرمه ساقه پا و باسن را تقویت می کنید، و در کنار این موارد هیچ فشار یا اثر منفی بر مفاصل بدن وارد نمی کنید.
 

تکیه دهید و تمرین کنید

دوچرخه سواری نشسته این اجازه را به شما می دهد که به جای پدال زدن عمودی ، در حالتی سراسیب پدال بزنید. با وجود یک تکیه گاه نرم از کمر شما پشتیبانی می شود و در حین پدال زدن پاها در جلو بدن قرار می گیرند. با این نوع پدال زدن، ضربان قلب شما سریعتر بالا می رود و شش ها بهتر به تبادل اکسیژن و دی اکسید کربن می پردازند، در نتیجه نتایج بهتری را از تمرینات هوازی بدست خواهید آورد. یک دوچرخه ثابت نشسته یک راه بسیار مناسب برای عضلانی تر کردن ماهیچه ران است – چراکه با چرخش مداوم پدال ها عضلات ران نیز به صورت مداوم درگیر اند و کالری های زیادی در تمام طول بدن سوزانده می شود.
 

زیاد پدال بزنید، طولانی پدال بزنید

حرکت دوار پدال زدن به صورت تناوبی باعث انقباض و انبساط عضلات همسترینگ و چهار سر ران می شود، از طرفی ماهیچه های دوقل نرمه ساق پا و عضلات باسن نیز همیشه درگیر هستند. دوچرخه ثابت نشسته با ارائه توانایی تقویت و توانبخشی مفاصل و عضلات در افراد مسن سال شهرت زیادی کسب کرده است. همین راحتی و آسایش است که باعث می شود شما بیشتر و طولانی تر با این دستگاه هوازی تمرین کنید. با گذشت زمان حتما شاهد پیشرفت و برجستگی عضلات ران خواهید بود.
 

برنامه پدال زنی برای مشاهده نتایج مطلوب

برای مشاهد بهترین نتایج، ابتدا کار را آرام آغاز کنید و بازه زمانی تمرین را به مرور افزایش دهید. برای مثال، 10 دقیقه تمرین روزانه در بیشتر روزهای هفته یک شروع خوب به شمار می آید. سپس با گذشت هر هفته 5 دقیقه به زمان هر جلسه اضافه کنید؛ این کار را تا جایی ادامه دهید که به عدد 150 دقیقه تمرین هفتگی در بیشتر روزهای هفته برسید – این زمان حد مطلوب تمرین با دوچرخه ثابت نشسته برای تقویت و حجم سازی عضلات ران است.  ادامه مداوم تمرینات با دوچرخه ثابت، شما را نسبت به این دستگاه فیتنس متعهد می کند و سطح دوام هوازی شما را بالاتر می برد،‌ طوری که اگر 300 دقیقه در هفته پدال بزنید علاوه بر تغییر شکل عضلات شاهد کاهش وزن نیز خواهید بود.
 

سریع و با قدرت پدال بزنید

ابتدا قبل از آغاز هر برنامه فیتنس با دکتر عمومی خود مشورت کنید. هنگامی که کار با دوچرخه ثابت را آغاز کردید، زمان های هر تمرین را در نظر بگیرید و خود را با این دستگاه هوازی وفق دهید. امروزه دوچرخه ثابت ها در انواع مدل ها با سطوح متنوعی از دشوار و مقاومت به کاربر ارائه می شوند که براحتی می توانند زمان و مسافت پدال زده شده شما را اندازه گیری کنند و پیشرفت شما را زیر نظر بگیرند. البته دوچرخه ثابت های پبشرفته تری وجود دارند که با ارائه برنامه تمرینات از پیش نصب شده سختی و سرعت پدال زدن شما را تعیین می کنند. هر چه تلاش شما بیشتر باشد، قدرت عضلات، برجستگی و زیبایی ران های شما نیز بیشتر می شود.
 
نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*