تردمیل برای دوندگان جاده نیز مفید است

تاریخ انتشار: 95-10-15 10:10:10 چهارشنبه
نمایش: 575
(5 رای)
 

شما یک دونده جاده هستید، و این کار را برای سال ها انجام می دهید. چرا باید دویدن بر روی تردمیل را دوست داشته باشید؟ این یک سوال خوب است. برای یک دونده جاده، یک تردمیل جذابیت کمی دارد. شاید فکر کنید " کار با تردمیل فایده ای ندارد " یا " این کار وقت تلف کردن است " یا " تردمیل خسته کننده است " . اما مشاوران مارکتستان اینجا هستند که به شما بگویند در ورزش و دویدن بر روی تردمیل برای دوندگان جاده نیز مزیت های زیادی وجود دارد. ما در مورد دوندگان جدی و مغرور جاده حرف نمی زنیم، تعداد آن ها یک در هزار است. ما در مورد % 99.9 درصد دیگر حرف می زنیم!

محدودیت های آب و هوا را زیر پا بگذارید

با اینکه بعضی از افراد دوست دارند با ورزش در سرما، برف و باران ، یا حتی تگرگ استقامت و سختی بدن خود را به رخ بکشند، بسیاری وجود دارند که از این موارد بیزارند و ورزش در این شرایط را دوست ندارند. تعداد روز های بارانی یا برفی یک سال به مکان زندگی شما بستگی دارد، اما به صورت تقریبی این شرایط در 50 یا 100 روز سال بوجود خواهد آمد، برای مثال در شهر سیاتل 150 روز از سال بارانی است. این روز ها به معنی دوری از تمرینات خارج از خانه و افت فیتنس هوازی افراد است.
با خرید یک تردمیل ، نیازی به پوشیدن لباس های اضافی ندارید، لباس هایی که خیس شدن آن ها باعث ناراحتی شما می شود. شما با پوشیدن یک پیراهن ورزشی و یک شلوارک ساده و یک جفت کفش بر روی تسمه تردمیل پا می گذارید و تمرین خود را آغاز می کنید.
با وجود تردمیل دلیل خوبی برای انجام تمرینات باوقفه هوازی دارید.
امروزه همه می دانند که تمرینات باوقفه بهترین و پربازده ترین تمرینات هوازی هستند و از تکنیک های ناب فیتنس محسوب می شوند. اما انجام برنامه تمرین های باوقفه دویدن در خارج از محیط خانه امکان پذیر نیست، چراکه در بیشتر اوقات عدم وجود یک جاده مناسب، فرصت دویدن را از شما می گیرد. همچنین بسیاری از مردم دسترسی خوبی به محیط های ورزشی خارج از خانه ندارند.
تردمیل راه حل و مشوق شما برای انجام تمرینات باوقفه هوازی است. ما به تردمیل یک راه حل می گوییم، زیرا این دستگاه فیتنس مسافت ها و زمان ها را به صورت دقیق در اختیار شما می گذارند.
خوب برای انجام تمرینات باوقفه بر روی تردمیل باید تمریناتی که با یک سرعت ثابت برای مدت طولانی انجام می دادید فراموش کنید. برنامه تمرین های مخصوص تردمیل را در سایر مقالات مارکتستان مطالعه کنید.
 

تمرینات با وقفه برای نتیجه گیری بهتر :

مبتدی :

1 دقیقه دویدن نرم، سپس 1 دقیقه دویدن سریعتر . این کار را تا جایی که احساس راحتی می کنید تکرار کنید، اما سعی کنید 20 دقیقه این برنامه را ادامه دهید.


کمی با تجربه تر :

هرم کلاسیک : 1 دقیقه دویدن نرم، سپس 1 دقیقه دویدن سریعتر. سپس 1 دقیقه نرم بدوید، 2 دقیقه سریع بدوید، 1 دقیقه نرم بدوید، 3 دقیقه بدوید. گرفتید؟ یعنی باید با هر وقفه نرم دویدن زمان دویدن سریع را 1 دقیقه بیشتر کنید و در پایان تمرین کار را عکس کنید تا تمرین به پایان برسد ؛ 1 دقیقه دویدن نرم، 3 دقیقه دیدن سریع، 1 دقیقه دویدن نرم، 2 دقیقه سریع دویدن، 1 دقیقه دویدن نرم، 1 دقیقه دویدن سریع و در پایان 5 دقیقه راه رفتن تا سرد شدن کامل.

پیشرفته تر :

1 دقیقه دویدن نرم برنام قبل را تغییر ندهید ولی زمان های دویدن را به 3 یا 4 دقیقه افزایش دهید. این کار تمرینات باوقفه تردمیل را دشوار تر می کند.

نکات :

در این جا دویدن نرم یعنی سرعتی از تردمیل را انتخاب کنید که باعث می شود شما نرم تر بدوید، در مورد دویدن سریع نیز قضیه همین طور است. بعد از پایان هر تمرین آن را با جلسه قبلی مقایسه کنید، به نمایشگر تردمیل نگاه کنید و مسافت طی شده و ضربان قلب خود را بررسی کنید. سعی کنید طی هر تمرین ضربان قلب خود را بالاتر ببرید و مسافت طی شده را نیز افزایش دهید. در یک بازه معین یک نوع تمرین را انجام دهید تا بهتر بتوانید عملکرد خود را مورد سنجش قرار دهید. به طور مثال بر روی تردمیل DK14D پاندا اسپرت نمایشگر LCD وجود دارد که فرد می تواند تمامای اطلاعات مورد نیاز خود را از طریق آن بدست آورد و با مقایسه اطلاعات هر تمرین از میزان پیشرفت خود آگاه شود.


علاقه مند شدن به دویدن بر روی تردمیل :


بله، در آغاز کار دویدن بر روی یک تردمیل بسیار شیرین است. از طرفی انجام تمرینات باوقفه، با وجود دویدن های سریع، می تواند کار را سخت کند. این شرایط عادی است و شما به مرور به آن عادت می کنید.
یاد گرفتن دویدن بر روی تردمیل بسیار مهم است: یاد گرفتن! این کار یک مهارت برای پیشرفت است، مهارتی که رشد و تکامل آن سریع است. برای اینکار تمرینات را در ابتدا آسان بگیرید. تمرینات ابتدایی خود را بر روی تردمیل بر 20 دقیقه پایه ریزی کنید. این مسئله را تضمین می کنیم که بعد از انجام 5 تا 10 برنامه تمرین، به ورزش هوازی بر روی تردمیل علاقه مند خواهید شد.
هر چه با این دستگاه هوازی راحت تر باشید، تمرینات را بهتر و سریعتر انجام می دهید و به تعادل خوبی در تمرینات خود خواهید رسید. به نظر بسیاری از متخصصان فیتنس، مزیت تردمیل وقتی آشکار می شود که شما با انجام تمرینات خود بر روی این دستگاه هوازی به یک دونده بهتر در جاده تبدیل شوید و ظرفیت هوازی بدن خود را در انواع جاده ها و مسیر ها ارتقاء دهید.

 نتیجه گیری :

با داشتن یک روال تمرینی خوب و دقیق، حکومت شما بر تمرینات فیتنس فرم خوبی به خود خواهد گرفت. دیگر با روز های برفی یا بارانی ، یا روز هایی با هوای تاریک و آلوده خداحافظی کنید. اگر در مناطقی سکونت دارید که آلودگی هوا بیشتر است، ورزش در خارج از محیط خانه کار منطقی نیست. استفاه از تردمیل براحتی می تواند عمر فیلتر های هوای بدن شما را تا چندین سال افزایش دهد. از طرفی انعطاف پذیری شما برای انجام سایر تمرینات غیر هوازی نیز بالا می رود.
به مارکتستان اجازه دهید تا برنامه تمرینات شما را تکمیل کند ( با خواندن مقاله بهترین برنامه تمرین باوقفه تردمیل می توانید از تردمیل به درستی استفاده کنید و از این نوع تمرین لذت ببرید. ). تردمیل های شرکت ما را مورد بررسی قرار دهید و محصولی که با نیاز های شما مطابقت می کند انتخاب کنید. تردمیل های پیشرفته،‌ تاشو ، یا سبک وزن، همچنین محصولات باشگاهی، همه چیزی که به آن نیاز دارید را در فروشگاه مارکتستان جستجو کنید. 
 
نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*