فواید ورزش با دوچرخه ثابت اسپینینگ

تاریخ انتشار: 95-10-11 09:10:32 شنبه
نمایش: 2183
(19 رای)

تمرینبا دوچرخه ثابت اسپینینگ یک راه بسیار خوب برای سوزاندن کالری های بیشتر و از بین بردن استرس زندگی امروزی است. شما تنها با داشتن یک دوچرخه ثابت اسپینینگ که دارای سطوح سختی و شدت تمرینات متنوعی است،‌ می توانید از مزیت های زیادی بهره مند شوید. بیشتر دوچرخه ثابت های اسپینینگ موجود در بازار می توانند پیشرفت شما را زیر نظر بگیرند،‌ بنابراین شما بیشتر به ادامه تمرینات هوازی علاقه مند می شوید و سریعتر به اهداف فیتنس خود دست پیدا می کنید.

 
سوزاندن کالری


یک جلسه تمرین 45 دقیقه ای با دوچرخه اسپینینگ به شما اجازه می دهد که حدود 500 کالری بسوزانید (این عدد متناسب با سن و جنسیت متغیر است)، که این مقدار در مقایسه با سایر تمرینات عدد بزرگی است. همچنین، میزان کالری هایی که شما در طی یک تمرینات هوازی می سوزانید به شدت و سختی تمرین بستگی خواهد داست. 


ساخت حجم عضلانی


یک تمرین با دوچرخه ثابت اسپینینگ به شما کمک می کند تا بر حجم عضلات بدن به خصوص عضلات پایین تنه بیافزاید. پدال زدن بر روی دوچرخه اسپینینگ بر عضلات میانی بدن، عضلات ران و باسن تاثیر گذار است. شما می توانید مقاومت دستگاه را در مقابل پدال زدن را تغییر دهید، که این ویژگی شرایط بالارفتن و پایین آمدن از تپه و بلندی را شبیه سازی می کند. وقتی پدال می زنید، از عضلات دوقلو نرمه ساق پا و ران ها کار می کشید. اگر فرم صحیح بدن را بر روی دوچرخه اسپینینگ حفظ کنید، عضلات میانی بدن و عضلات شکم را درگیر تمرین می کنید. هنگامی که سریع تر پدال می زنید، بدن شما به فاز سوزاندن چربی وارد می شود. وقتی آرام تر پدال می زند و مقاومت دوچرخه اسپینینگ زیاد است، عضلات درگیر را تقویت خواهید کرد.


افزایش دوام هوازی


اگر تمرینات هوازی خود را با دوچرخه ثابت اسپینینگ دنبال کنید، با گذست زمان دوام و قدرت ادامه تمرینات هوازی را افزایش می دهید. این کار مزیت های زیادی به همراه دارد، به خصوص اگر بیشتر اوقات و در انجام کارهای روزانه خود احساس ضعف و خستگی می کنید، برای مثال بالا رفتن از چند پله نفس شما را می گیرد، که این از کم بودن دوام و قدرت هوازی شما خبر می دهد.


تاثیرات منفی کم


ورزش بر روی دوچرخه ثابت اسپینینگ یک تمرین با تاثیرات منفی کم به شمار می آید. این بدین معنی است که شما برخلاف سایر تمرینات هوازی خارج از خانه مانند دویدن در جاده بر روی زانو ها و مفاصل بدن فشار وارد نمی کنید. این تمرین برای کسانی که از ورم و تورم مفاصل رنج می برند بسیار توصیه می شود.


رفع استرس


به صورت کلی انجام هر نوع ورزش استرس زدا است. دوچرخه سواری از بهترین راه ها برای رفع استرس و افسردگی است. فرض کنید با هر پدال یکی از غم ها و نگرانی های خود را زیر پا می گذارید. اگر در حین تمرینات دوچرخه ثابت اسپینینگ به یک موسیقی شاد و دارای ریتم گوش کنید روجیه شما تغییر خواهد کرد.


کاهش خطر مصدومیت


مصدومیت های ناشی از دویدن یا راه رفتن در خارج از خانه یعنی در جاده، خیابان یا پارک بیشتر از پدال زدن بر روی دوچرخه ثابت است. از طرفی، اگر قبل از آغاز تمرینات خود با دوچرخه اسپینینگ صحیح و کامل گرم کنید، هیچ درد یا کوفتگی در عضلات خود احساس نخواهید کرد.

سرعت قابل تنظیم

دوچرخه ثابت اسپینینگ این قابلیت را دارد که بر روی درجه مقاومت و سختی متنوعی تنظیم شود. با وجود یک برنامه تمرین تنظیم شده براحتی می توانید در زمان های مناسب سختی و مقاومت دستگاه را تغییر دهید، همچنین می توانید آن را طبق توانایی ها یا اهداف فیتنس خود تنظیم کنید.


دنبال کردن میزان پیشرفت


بیشتر دوچرخه های ثابت دارای دستگاه هایی هستند که می توانند میزان کالری سوزانده شده طی تمرین، مسافت طی شده و ضربان قلب را اندازه گیری کنند. این بدین معنی است که شما می توانید میزان پیشرفت خود را زیر نظر بگیرید،‌ که این یک فاکتور مشوق برای ادامه تمرینات هوازی به شمار می آید.


هر شرایط هر زمان


برخلاف سایر فعالیت های هوازی مانند دویدن در خارج از خانه – که شرایط آب و هوایی بر آن ها تاثیرگذار است – دوچرخه سواری اسپینینگ براحتی و در هر زمانی می تواند در داخل از خانه با شرایط کنترل شده انجام شود. سرما یا گرمای شدید، برف یا باران و ... بر ورزشکار و دوچرخه ثابت اسپینینگ تاثیرگذار نیستند.
نظرات کاربران
(1)
دیدگاه خود را بنویسید
*
*