کدام ماهیچه ها بر روی الپتیکال تقویت می شوند؟

تاریخ انتشار: 95-08-23 13:08:50 یکشنبه
نمایش: 3727
(10 رای)

الپتیکال دستگاهی است که با به ارث بردن ویژگی هایی از تردمیل و یکی کردن آن با حالت "گام برداری" خود یک ورزش راحت و پربازده را بوجود آورده است. یکی از اجزای معمولی این وسیله پدال های کشیده آن است که در هنگام راه رفتن و دویدن پاها از آن جدا نمی شود. بعضی از الپتیکال ها دارای دسته هایی مشابه دسته های اسکی فضایی اند که بالا تنه را نیز در فعالیت درگیر می کند.
پا ها
عضلات چهار سر ماهیچه هایی هستند که قسمت جلویی ران را تشکیل می دهند. این عضلات وظیفه منقبض و منبسط کردن پا را بر عهده دارند. اولین کاری که باید بر روی الپتیکال انجام دهید فشار دادن پدال هاست، با هر زوری که بر پدال ها وارد می کنید عضلات چهار سر را مجبور می کنید تا دچار کشش و انعطاف شوند و بدنتان نیز به سمت جلوی دستگاه سوق پیدا می کند. اگر الپتیکال شما دارای تنظیمات شیب نیز باشد، ماهیچه های همسترینگ بسیار قوی خواهند شد، اگر شیب هم نبود می توانید با پدال برعکس این کار را بکنید. سایر ماهیچه های پا مانند نرمه ساق پا(دوقلو) ، در هنگام بالا و پایین رفتن بر روی الپتیکال به خوبی تقویت می شوند.
پاها قسمت اصلی بدن اند که الپتیکال بر آن اثر دارند.

ماهیچه های شکم
ماهیچه های شکمی قسمتی از مرکز بدن هستند که پایداری و تعادل را در هنگام ایستادن و نشستن برای تمامی قسمت های بدن به همراه می آورد. نکته کلیدی در هنگام تمرین با الپتیکال سفت کردن ماهیجه های شکمی است، طوری که این ماهیچه ها را به درون فرو ببرید و در همین هنگام با پاهای خود پدال بزنید، این عملکرد به سازمان دهی و تقویت ماهیچه های قسمت مرکز بدن کمک می کند. انقباض شکم راه خوبی برای بهبود تمرین با الپتیکال و پیشرفت حجم ماهیچه ها در این ناحیه است.
بالا تنه 
بیشتر دستگاه های الپتیکال با دسته هایی که به پدال متصل است ارائه می شود تا شانس کار کردن با ماهیچه های کتف و شانه، دست ها، سینه و قسمت بالایی کمر را از شما نگیرد.  اگر با الپتیکال ورزش کنید ماهیچه    سه سر بازو ( عضلاتی که برای کشیدن دسته ها استفاده می شود)، ماهیچه های سینه ای را فعال می کنند و ماهیچه دو سر بازو ( عضلات هل دادن دسته ها) عضلات بالای کمر را درگیر می کنند. اگر الپتیکال شما در حالت برعکس نیز پدال بخورد عضلات بالای کمر بهتر تقویت می شوند.

 
نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*