الپتیکال و چربی های ناحیه شکم

تاریخ انتشار: 95-08-23 11:08:52 یکشنبه
نمایش: 4216
(11 رای)

چه در مردان و چه در زنان شکم ناحیه خوبی برای تجمع چربی هاست.چربی شکم می تواند بیماری هتیی مثل دیابت نوع 2 ، تری گلیسیرید(چربی) و بیماری های قلبی را بوجود آورد. قبل از آن که برنامه ای برای تمرین بر روی الپتیکال پیاده کنید باید بدانید، میزان تاثیر ورزش با این دستگاه چقدر خواهد بود.
تصورات غلط
کاهش نقطه ای مفهومی است که شما برای کم کردن وزن در یک نقطه خاص از بدن به کار می برید، اما باید بدانید که با انجام مداوم یک ورزش غیر ایروبیک نمی توانید آب کردن چربی را بر یک نقطه بدن هدف گذاری کنید. برای مثال ناحیه شکم – بشین پاشو حرکتی است که ماهیچه های شکمی را منقبض و منبسط می کند، اما میزان چربی را در این ناحیه کاهش نمی دهد. تنها راه برای این کار سوزاندن کالری بیش از مقدار مصرفی تان می باشد، این کار را می توان با رژیم غذایی، ورزش قلبی و ورزش قدرتی انجام داد. الپتیکال یکی از دستگاه هایی است که برای ورزش های قلبی کاربرد دارد، در نتیجه کمک می کند تا چربی شکم را از دست بدهید.
تطبیق
دستگاه الپتیکال دارای دسته هایی است که به بدنه اصلی و پدال ها متصل شده است. برای استفاده از آن باید در حالی که بر روی پدال ها فشار می آورید، دسته ها را جلو و عقب کنید، با تکرار این کار شما ضربان قلب خود را افزایش می دهید و بدنتان را وادار می کنید تا کالری بسوزاند. این کالری سوزانده شده کاهش وزن را برای تمامی اجزای بدن به همراه می آورد.
اثرات
هنگامی که دسته های الپتیکال را هل می دهید و پاهای خود را عقب و جلو می برید، در واقع در حال تازه سازی مقدار زیادی از فیبر های ماهیچه ای هستید. همچنین ماهیچه های ناحیه شکم را به انقباض وادار می کنید تا تعادل بدن را نگه دارند. وقتی عضله ای از بدن درگیر فعالیت می شود، میزان متابولیک آن افزایش می یابد و این کار به آب کردن چربی شکم کمک می کند. بر روی الپتیکال قادر خواهید بود تا مقاومت و شیب را افزایش دهید تا فشار بیشتری را بر روی ماهیچه ها و به خصوص ناحیه شکم وارد کنید.
ملاحظات
هدف اصلی شما کاهش وزن است، بنابراین باید رژیم خود را نیز تغییر دهید. اگر روزانه 500 کالری کمتر مصرف کنید، در هفته حدود 450 گرم وزن کم خواهید کرد. غذا هایی را بخورید که دارای مواد مغذی و کالری های مفید اند، این مواد شامل میوه ها، سبزیجات، ماهی است. حتما قبل و بعد تمرین با الپتیکال کمی آب نیز بنوشید تا بدنتان هیدراته شود.
اخطار
اگر مدتی از ورزش های بدنسازی دور بوده اید یا مشکلات قلبی عروقی دارید، قبل از شروع تمرینات خود با الپتیکال با متخصص سلامت مشاوره کنید.
 
نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*