الپتیکال چه کارهایی را برای بدن شما می کند؟

تاریخ انتشار: 95-08-23 11:08:00 یکشنبه
نمایش: 2469
(5 رای)

الپتیکال یکی از دوست داشتنی ترین دستگاه ها در باشگاه های ورزشی است، تمام کاری که باید بکنید این است که پای خود را بر روی پدال گذاشته و راه بروید یا بدوید! تمرین با الپتیکال در مقایسه با سایر دستگاه های ورزشی بسیار راحت تر و روانتر صورت می گیرد. شما از خریدن این دستگاه منفعت زیادی را در مورد سلامت خود به دست خواهید آورد.
دوستداران الپتیکال در حال ورزش با آن عملکرد

یکی از اثرات اولیه ای که الپتیکال بر بدن می گذارد، درگیر کردن سیستم قلبی عروقی است. مانند هر ماهیچه دیگر قلب نیز با پاسخ دادن به درجه های مختلفی از فشار قوی تر می شود. مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها توصیه ای برای بهبود سلامتی شما کرده است؛ شما باید حداقل 150 دقیقه ورزش متعادل یا 75 دقیقه ورزش شدید را در هفته تجربه کنید تا سیستم قلبی عروقی شما در سلامت ترین حالت ممکن قرار گیرد. برنامه های تمرینی ما را در سایر مقالات مربوط به الپتیکال اجرا کنید تا بتوانید شدت تمرین های خود را کنترل کنید.
 

ماهیچه های درگیر با استفاده از الپتیکال

الپتیکال ماهیچه های چهارسر ران(جلو ران)، سرینی (پشت ران) و همسترینگ را به کار می اندازد. ماهیچه های دوقلو پشت ساق پا نیز درگیر می شوند، اما کمتر، اگر الپتیکال شما دارای تنطیمات شیب خوبی باشد، می توانید بر روی این ماهیچه ها تمرکز بیشتری بکنید، این کار را با افزایش زاویه ایجاد کنید. بیشتر الیپتیکال های موجود در بازار دارای دسته هایی هستند که می توانید آن ها را به جلو و عقب هُل دهید تا بالا تنه خود را نیز در تمرین درگیر کنید. برای ایجاد تنوع، بیشتر الپتیکال ها دارای پدال بر عکس نیز هستند.
 

مزایای الیپتیکال

الپتیکال یک دستگاه ایروبیک برای ورزش کلی بدن است، نه فقط برای تقویت ماهیچه ها! اگر تمرین با این دستگاه را در فعالیت روزانه خود قرار دهید، این کار کمک زیادی به بهبود تحمل و قدرت ماهیچه های شما می کند. پدال زدن بر روی الپتیکال می تواند به بازسازی مواد معدنی استخوان های تان کمک کند. تمرین های متنوع با الپتیکال می تواند به سیستم ایمنی بدن شما کمک کرده تا بیماری های ناشی از چاقی دفع شود.
ملاحظات
اصلا مهم نیست که چقدر الپتیکال خود را دوست دارید، باید حتما بین تمرینات خود 1 روز فاصله بیاندازید. این زمان ریکاوری خطر افراط در ورزش با این دستگاه را از بین می برد، این خطر می تواند به مصدومیت شما منتهی شود. کار کردن زیاد با الپتیکال می تواند به بیخوابی و کج خلقی نیز منتهی می شود.
 
نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*