استفاده از تردمیل در دوران بارداری + برنامه تمرین

تاریخ انتشار: 94-07-24 02:07:25 جمعه
نمایش: 15262
(79 رای)

آیا در دوران بارداری خود از تردمیل استفاده کنیم یا نه؟ ورزش کردن در دوران حاملگی هم برای شما و هم برای نوزادتان سلامتی به همراه می آورد، و می تواند به مدیریت افزایش وزن ناگزیر این دوران کمک کند.راه رفتن بر روی تردمیل یکی از ورزش های ایروبیک است که زنان باردار برای تناسب اندام خود، انجام می دهند. در این دوران کار با تردمیل بسیار توصیه می شود، زیرا آب و هوا هیچ تاثیری بر تمرین شما ندارد، و سطح صاف تردمیل برای زنان باردار محیطی امن را بوجود آورده است.
تحقیقات نشان داده است که بند بین جنین و مادر در هنگام ورزش قوی تر می شود. وقتی بر روی تردمیل راه بروید جنین نیز فعالانه به شما ملحق می شود، و فرزند شما از طریق سیستم عروق جنینی قوی تر خواهد شد. حتی پس از تولد نیز مادرانی که در دوران بارداری ورزش کرده اند دارای فرزندانی با قلب سالم تر هستند. باید بدانید تمامی این نتایج از تمرین با تردمیل حاصل می شود. 


راه رفتن بی خطر بر روی تردمیل برای مادر و جنین مفید است.

 

چگونه در دوران حاملگی از تردمیل استفاده کنم ؟

"اعتدال" کلمه ای است که برای راه رفتن زنان حامله بر روی تردمیل توصیه می شود. تحقیقات نشان داده است که اگر ورزشکار نیستید و حامله شده اید،باید بر روی حالت طبیعی تردمیل گام بردارید، ضربان قلب خود را در 140 ضربه در دقیقه نگه دارید ( حداکثر سرعت 3 کیلومتر بر ساعت . اگر مشخصات تردمیل Turbo 776 جی کی اکسر را مشاهده کنید میتوانید ببینید که در قسمت نمایشگر هم سرعت و هم ضربان قلب را نمایش می دهد. ) ، ولی زنانی که قبل از حاملگی نیز ورزشکار بوده اند می توانند شدت کار بیشتری با تردمیل را تحمل کنند، اما قبل از آن باید با متخصص مربوطه مشورت کنند.
 

چند بار در هفته از تردمیل در دوران بارداری استفاده کنیم ؟ 

اگر همین آلان قصد دارید تمرین را شروع کنید، راه رفتن بر روی تردمیل را 3 بار در هفته به مدت 30 دقیقه امتحان کنید، یک روز بین هر تمرین وقفه بیاندازید. مثل هر ورزش دیگری، باید 5 دقیقه گرم کنید و بعد از تمرین همین زمان را سرد کنید. متخصصان سلامت در کتاب Active Woman's Pregnancy Log مادران را به انجام تمرین بر روی تردمیل حداقل در 2 روز از ایام هفته تشویق می کنند.
 

تکنیک

دسته های روی تردمیل برای حفظ تعادل شما طراحی شده اند ، به آنها تکیه ندهید و آنها را برای سکون خود به کار ببرید. اگر فکر می کنید بدون دسته های دستگاه نیز به راحتی ورزش می کنید، می توانید خیلی نرمال بر روی تردمیل گام بردارید. دستانتان را نیز در هنگاه راه رفتن بالا و پایین ببرید تا به ضربان قلبتان افزوده شود. 
 

احتیاط کنید!

در هنگام بالا و پایین آمدن از تردمیل بسیار مواظب باشید، دقت کنید تعادل پاهایتان بر روی تسمه متحرک تردمیل از دست نرود. در حین تمرین با قدم گذاشتن بر روی بخش غیر متحرک کنار تردمیل سلامتی خود و جنین را به خطر نیندازید.اگر احساس ضعف و تنگی تنفس به شما دست داد، سرعت را کم کنید و تمرین را زودتر تمام کنید. اگر دقت کنید و سرعت را بین 1 تا 3 کیلومتر بر ساعت نگه دارید، ورزشی بی خطر و مفید را برای خود و فرزندتان ایجاد کرده اید.
می توانید از برنامه تمرین تردمیل زیر در دوران حاملگی استفاده کنید:


برنامه 30 دقیقه ای کار با تردمیل برای زنان باردار


( منبع: Fitpregnancy )
 

نظرات کاربران
(1)
  • عارفه اولیایی
    1394-08-08
    برا کسی که بارداره چه تردمیلی خوبه؟ برا چه وزنی؟ چه مارکی؟
    پاسخ مدیر:
    بله مقالات سایت ما از دانشگاه های معتبر آمریکا ترجمه شده هستن . برای انتخاب مارک و برند با ما تماس بگیرید : 02147627626-09190225366
دیدگاه خود را بنویسید
*
*