مزیت های کار با تردمیل نسبت به محیط خارج خانه

تاریخ انتشار: 94-06-12 17:06:32 پنج شنبه
نمایش: 12065
(70 رای)

آیا بهتر است بر روی تردمیل بدویم یا بیرون خانه در خیابان؟ این سوالی متداول است که همه به دنبال جواب آن هستند، اما باید بدانید که انواعی از تمرین وجود دارند که انجام دادن آن بر روی تردمیل راحت‌تر و بهتر صورت می‌گیرد. استفاده از تردمیل احساس امنیت و عدم آسیب پذیری را القا می‌کند، این احساس در ذهن افرادی که قبلا در محیط خارجی آسیب دیده اند و الآن بر روی تردمیل ورزش می‌کنند یافت می‌شود.

مزیت اول:  راحتی مفاصل حین دویدن و راه رفتن

تسمه روان و نرمی که بر روی آن راه می‌روید خیلی بهتر از سطح سفت کف خیابان یا سنگفرش پیاده روها است. دویدن بر روی تردمیل می‌تواند اثرات منفی را از مفاصل شما دور کند، که با این کار تمامی اعضای بدن راحت‌تر ورزش می‌کند. این ویژگی وقتی متمایز می‌شود که فردی در حال ترمیم و توانبخشی پای خود است یا از آسیب دیدگی‌ای باز می‌گردد و بر روی تردمیل کار خود را از نو آغاز می‌کند. مطمئن باشید که اگر با این دستگاه ورزشی مدت زیادی کار کنید، قدرتی به دست خواهید آورد که بتوانید اوقاتی از هفته را هم بیرون از خانه ورزش کنید.

مزیت دوم: کیفیت کار با تردمیل مساوی با کیفیت محیط خارجی

وقتی داخل و خارج خانه مورد مقایسه قرار می‌کیرند؛ همیشه پای میزان سختی و کیفیت کار هم در میان است. مردم فرض می‌کنند که دویدن در خارج خانه سخت‌تر از کار با تردمیل است (یعنی محیط خارجی شما را نیرو مندتر می‌کند!). اما تحقیقات اثبات کرده است که قرار دادن تردمیل بر روی شیب ۱ درصد، دقیقا اثری را دارد که محیط خارجی پدید می‌آورد. پس چرا خود را به زحمت انداخته و بیرون از خانه ورزش کنیم، براحتی با اضافه کردن کمی شیب به تردمیل محیط خارجی را بازسازی کنید.

مزیت سوم: تخمین میزان کاهش وزن 

دانستن تعداد کالری که در یک جلسه تمرین با تردمیل می‌سوزانید، به شما کمک می‌کند تا میزان وزنی را که می‌توانید در مدتی معین کم کنید، اندازه گیری کنید. برای مثال اگر فردی ۷۰ کیلو گرمی یک ساعت با سرعت ۵ متربر ساعت بر روی تردمیل بدود، ۵۹۶ کالری می‌سوزاند، اگر سرعت به ۷.۵ متربرساعت برسد، با افزایشی چشمگیر ۹۳۰ کالری سوزانده خواهد شد.

مزیت چهارم: دوری از هوای آلوده 

اگر از این دستگاه ورزشی استفاده کنید، دیگر نباید نگران وضعیت آب و هوا، گرما‌ی محیط و سایر عوامل محیطی باشید، شما می‌توانید به دور از تمامی این مشکلات در خانه خود با تردمیل ورزش کنید. باران، تگرگ، برف، خورشید سوزان و هیچ چیز دیگر نمی‌تواند شما را از تمرین با تردمیل بازدارد، بنابراین در هر زمانی از روز که بخواهید می‌توانید تمرین خود را آغاز کنید.

مزیت پنجم: فرم دهی ران، باسن و پاها

مطالعاتی که در سال ۲۰۱۲ توسط دانشگاه ویسکانسین سوئیس جمع آوری شد، نشان می‌دهد که ماهیچه سرینی باسن در هنگام کار با تردمیل دارای رفت وبرگشت و ارتجاع زیادی هستند، در نتیجه اگر می‌خواهید اندام پشتی مناسبی داشته باشید، تردمیل را فراموش نکنید. امروزه تردمیل یا سایر دستگاه های ورزشی در باشگاه های فیتنس و تناسب اندام دیده می شوند، و بانوان برای رسیدن به اندام مناسب از آن بهره می برند.

مزیت ششم: تمرینات باوقفه تردمیل

تمرینات شدید و با وقفه (HIIT) یکی از بروزترین و جامع‌ترین متد تمرینات ورزشی در جهان است. تمرینات با وقفه تردمیل با ایجاد فاصله کوتاه بین دویدن در سرعت‌های تناوبی باعث افزایش ظرفیت هوازی و ایجاد زمینه تناسب اندام می‌شود. ورزش با تردمیل این امکان را ایجاد می‌کند تا بسیار راحت‌تر به انجام تمرینات باوقفه بپردازید.

منبع: Livestrong

نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*