آیا تردمیل بدون موتور به کاهش وزن کمک می کند؟

تاریخ انتشار: 94-12-13 10:12:28 پنج شنبه
نمایش: 2699
(8 رای)
با اینکه شما قادر به انتخاب نقطه ای از بدن برای کاهش وزن نیستید، اما تردمیل بدون موتور به شما کمک می کند کالری بیشتری بسوزانید و تناسب اندام بهتری پیدا کنید - طوری که چربی های شکم تان تا حد مطلوبی آب می شود. شما همان نتایجی را بدست خواهید آورد که بر روی یک تردمیل موتوردار بدست می آوردید، اما به یک شرط: تمرین و ورزش مداوم و پی در پی. تحقیقات دانشگاه دارویی ورزشی آمریکا نشان داده است به دلیل اینکه از قدرت پا ها برای به حرکت در آوردن تسمه تردمیل استفاده می شود، سرعت می تواند متغیر باشد،‌ بنابراین یک تمرین باوقفه و متنوع پربازده بوجود می آید،‌ و در مقایسه با یک سرعت ثابت، میزان کالری بیشتری سوزانده خواهد شد.
 

تردمیل ها و وزن

این یک حقیقت است که اگر بیش از آن که می خورید کالری بسوزانید،‌ کاهش وزن خواهید داشت. راه رفتن و دویدن شما را به این هدف نزدیک می کند. اگر یک فرد 84 کیلوگرم 1 ساعت با سرعت 3.5 مایل برساعت بر روی تردمیل راه برود 360 کالری خواهد سوزاند. این عدد در سرعت 4 مایل بر ساعت به 400 کالری می رسد. دویدن بازده کار را بالاتر می برد: همین فرد 710 کالری را در سرعت 5 مایل بر ساعت و 890 کالری را در سرعت 6 مایل برساعت تردمیل می سوزاند. برای از دست دادن 456 گرم از چربی های بدن باید 3500 کالری بیشتر از آنچه که می خورید بسوزانید. بنابراین با استفاده از تمرینات متداول و معمولی تردمیل بدون موتور براحتی می توانید هر هفته 456 گرم کم کنید. این اعداد در کنار یک رژیم مناسب حاصل می شود.

بدنسازی
با اینکه تردمیل به کاهش وزن کلی بدن کمک می کنید،‌ اما کار زیادی بری سفت کردن ماهیچه های شکم انجام نمی دهد. بنابراین برای ساختن یک شکم با عضلات متناسب، تمرینات قدرتی بدنسازی را با تمرینات تردمیل تلفیق کنید. از تمریناتی استفاده کنید که بر روی ماهیچه های مرکزی بدن به خصوص عضلات شکم متمرکز اند. در خانه، حرکاتی مانند کرانچ، انواع دراز نشست ها و پلانک ها را تمرین کنید. در کنار انجام تمرینات بدنسازی شکم با سایر نقاط بدن نیز کار کنید، برای خود یک برنامه بدنسازی درست کرده و انواع تمرینات را در کنار جلسه تمرین های تردمیل قرار دهید. همیشه در برنامه خود یک روز را به ریکاوری بپردازید و از حرکات کششی استفاده کنید.

رژیم
بازه زمانی استفاده از تردمیل مسئله مهمی نیست، شما وزن کم نخواهید کرد مگر آن که مواظب غذا خوردن خود باشید. برای کاهش وزن راحت تر توصیه می شود غذاهایی را استفاده کنید که دارای مقادیر زیادی فیبر هستند، این موادی مغذی شکم شما را پر می کنند و کالری زیادی به وعده غذایی شما نمی افزایند. از هر دکتر تغذیه که بپرسید این جمله را به شما می گوید "از خوردن نوشیدنی های گازدار، آبمیوه های غیرطبیعی و فست فود خودداری کنید، کالری این غذا ها به درد شما نمی خورد". در طول روز زیاد آب بخورید، تشنگی را با گرسنگی اشتباه نگیرید،‌ پس تا می توانید با آب بدن خود را هیدراته کنید.

هدف گذاری
طبق توصیه دانشگاه ورزشی دارویی آمریکا، برای بهره بردن از بهترین نتایج کاهش وزن، هفته ای 300 دقیقه بر روی تردمیل ورزش کنید. ابتدا کار را آرام آغاز کنید،‌ سپس پله پله شدت کار را افزایش دهید تا کالری بیشتری بسوزانید: برای مثال؛ 3 دقیقه آرام راه بروید، 30 ثانیه سریع بدوید،‌ و این چرخه را تکرار کنید. بهترین نوع تمرین بر روی تردمیل تمرینات باوقفه است. اگر دارای محدودیت های جسمانی هستید، ‌قبل از شروع ورزش با دکتر خود مشورت کنید.
نظرات کاربران
(2)
  • عماد
    1397-01-12

    ممنون استفاده کردیم

  • ahmadreza
    1397-07-05

    من دنبال همین تردمیل ک عکسشو گذاشتین میگردم قیمتش چنده و چطور میشه سفارش داد؟

دیدگاه خود را بنویسید
*
*