دوچرخه ثابت خانگی و باشگاهی

دوچرخه ثابت یکی از مهمترین دستگاه های ورزشی برای کاهش وزن و لاغری میباشد که به شدت روی عضلات پایین تنه مخصوصا ران و باسن تاثیر گذار است .
این دستگاه در دو نوع خانگی و باشگاهی در ساختار متنوع طراحی شده است که در قسمت بعد میتوانید در مورد آن بخوانید .دوچرخه ثابت خانگی در دو نوع برقی و دستی در بازار موجود است اما اکثر دوچرخه ثابت های باشگاهی سیستم تنظیم سرعتشان به صورت برقی می باشد .
از این دستگاه برای درمان های پزشکی نیز استفاده میشود و همچنین فضای کمتری نسبت به تردمیل اشغال میکند و به طبع قیمت ارزانتری هم نسبت به تردمیل دارد .

قیمت دوچرخه ثابت

موارد متعددی در قیمت دوچرخه ثابت تاثیر گذار است که مهمترین آن شاسی دوچرخه است و همچنین مواردی مانند برند ، کیفیت ، نوع سیستم برقی یا دستی ، نوع زین و ایستاده و نشسته بودن آن در قیمت تاثر گذار است . اکثر دوچرخه های ثابت ساخت کشور چین می باشند البته در بازار ایران مدل های تایوانی نیز موجود است که قیمت بالاتری دارند .
علت قیمت بالای دوچرخه ثابت های باشگاهی شاسی خیلی قوی و موتور الکترومگنت قوی تر نسبت به مدل های خانگی است و زیاد در امکانات تفاوت خاصی ندارند .

دوچرخه ثابت نشسته ، دوچرخه ثابت ایستاده

دوچرخه ثابت ایستاده بیشتر برای کاهش وزن و کالری سوزاندن استفاده میشود و به قول معروف ورزشی تر است اما دوچرخه ثابت های نشسته بیشتر برای کسانی که مشکل زانو و کمر دارند یا دوران نقاهت بعد از جراحی های زانو رو پشست سر میگذارند مناسب است البته نمیتوان گفت با دوچرخه ثابت نشسته نمیتوان وزن کم کرد اما بیشتر جنبه پزشکی دارند .

خرید دوچرخه ثابت

در خرید دوچرخه ثابت ابتدا باید به وزن شخص و مشکلات فیزیکی مانند کمردرد و زانو درد توجه کرد . هرچه وزن شخص بیشتر باشد باید دوچرخه ثابت سنگین تر و با شاسی قوی تری انتخاب کرد و اگر مشکل زانو و کمر دارید باید از مدل های نشسته استفاده کنید .
اگر دنبال دوچرخه ثابت حرفه ای می باشید حتما دوچرخه ای بخرید که سیستم تنظیم سرعت آن برقی باشد البته باید بودجه بیشتری برایش در نظر بگیرید . در مورد زین دوچرخه ثابت هم این مورد را در نظر داشته باشید که حتی الامکان دوچرخه ثابت شما قابلیت تنظیم زین در جهات مختلف برای راحتی بیشتر را داشته باشد
قبل از خرید دوچرخه ثابت حتما از تجربه کارشناسان ما به صورت رایگان بهره ببرید و با توجه به شرایط مالی و جسمی خود دوچرخه مناسب خود را خریداری کنید .

لیست مقایسه محصولات

انصراف
جستجوی پیشرفته